FIFA 21 kol ayarları oyun içinde değişiyor

JoeBlackk

Hectopat
FIFA 21 sezonlar kısmında oynarken kontrolcüyle ilgili 2 problem yaşıyorum:

1-Xbox One Controller'in lt-lb ve rb-RT tuşları oyun içinde kendiliğinden yer değiştiriyor. Aniden olan bu değişiklikle alışık olduğum kombinasyon degismis oluyor doğal olarak oynayamiyorum. Start-pause tuşu da işlevsizleşiyor bu sırada ve eğer rakip oyunu durdurmazsa maç sonuna kadar bu şekilde gidiyor. Hiçbir ayar yapmdan yeni maça giriyorum ve tuşlar eskisine dönmüş oluyor.

2- İlk maçı sorunsuz oynarken sonraki maça giriyorum ve menüde kontrolcü problemsizken oyun içine girince kontrolcü devre dışı kalıyor ve yerine klavye etkinleşiyor. Bu sırada kontrolcüyle sadece oyunu durdurup menüde ayarlara girebiliyorum, bütün tuşlar çalışıyor. Hatta kontrolcü etkin gözüküyor ayarlarda buna rağmen klavyeyle oynanıyor oyun içinde. Bu problem de yine o maçtan çıkıp hiçbir ayar ya da kontrolcüyü kapat-aç yapmadan yeni maça girince geçiyor.

Bu iki durumu yaşayan ve varsa çözümünü bilenlerden cevap bekliyorum.

Not: Oyunu Steam'den satın aldım. Her iki problemi de Xbox Wireless Controller gen 8 ve gen 9'da yaşadım. Ayrıca iki farklı bilgisayarda da defalarca tekrarladı.

Bende de oyun kapanınca tuşlar eskisine dönüyordu. X360C diye bir program vardı onunla halletmiştim.
Bende de oyun kapanınca tuşlar eskisine dönüyordu. X360C diye bir program vardı onunla halletmiştim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoda bahsediyor.

Hocam benim durumumla alakası yok bunun. Bende tuşlar normal çalışıyor sadece oyun içinde o maçlık problem oluyor. Eğer oyunu durdurup menüye girersem tuşlar normal halinde çalışıyor ama oyun içinde problemli oluyor. Menüde tuşların kombinasyonu olduğu gibi kalıyor problemsiz yani. Bu videodaki program çok farklı bir işe yarıyor.

Hocam benim durumumla alakası yok bunun. Bende tuşlar normal çalışıyor sadece oyun içinde o maçlık problem oluyor. Eğer oyunu durdurup menüye girersem tuşlar normal halinde çalışıyor ama oyun içinde problemli oluyor. Menüde tuşların kombinasyonu olduğu gibi kalıyor problemsiz yani. Bu videodaki program çok farklı bir işe yarıyor.

Videonun başlığı farklı olabilir ama aynı sorunu öyle çözdüm.

Geri
Yukarı