FIFA 21 maça girerken "DirectX function error" hatası

bxtbx

Kilopat
Arkadaşlar herkese hayırlı bayramlar. Araştırdım ama cevap bulamadığım için bu konuyu açma gereği duydum. FIFA 21 satın aldım ve bu hata ile karşılaştım. Oyunu açıyorum. Gayet rahat bir şekilde oyun menüsüne giriyorum, maça giriyorum. Tam maça başlamak üzereyken masaüstüne atıp bu hatayı veriyor. Diğer serilerinde aynı hatayı veriyor mu diye test etmek için FIFA 19, FIFA 20'yi de denedim ve yine bu benzer hatayı aldım. Bu hatayı neden veriyor? Her DirectX error hatasının aynı olmadığını düşündüğüm için özellikle sormak istedim. FIFA 19, FIFA 20 serilerini daha önceden sağlıklı bir şekilde oynadığımı özellikle belirtmek istiyorum.

hata.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar herkese hayırlı bayramlar. Araştırdım ama cevap bulamadığım için bu konuyu açma gereği duydum. FIFA 21 satın aldım ve bu hata ile karşılaştım. Oyunu açıyorum. Gayet rahat bir şekilde oyun menüsüne giriyorum, maça giriyorum. Tam maça başlamak üzereyken masaüstüne atıp bu hatayı veriyor. Diğer serilerinde aynı hatayı veriyor mu diye test etmek için FIFA 19, FIFA 20'yi de denedim ve yine bu benzer hatayı aldım. Bu hatayı neden veriyor? Her DirectX error hatasının aynı olmadığını düşündüğüm için özellikle sormak istedim. FIFA 19, FIFA 20 serilerini daha önceden sağlıklı bir şekilde oynadığımı özellikle belirtmek istiyorum.

Eki Görüntüle 1021032
Sürücüyü güncelleyince çözülüyor bu sorun. 21.4.1 yüklemeyi dener misiniz?

Sürücüyü güncelleyince çözülüyor bu sorun. 21.4.1 yüklemeyi dener misiniz?

Cevabınız için teşekkür ederim. Dediğinizi yapıyorum. Sürücüyü güncellemek istiyorum. Son bir güncellemesi var 21.5.1 diye. Onu kurmak istiyorum şu hatayı veriyor. Şu an güncel sürümü 21.3.2. Ama 21.5.1 kuramıyorum bu hatayı veriyor.

Dosya Ekleri

• ekran kartı......................jpg
    ekran kartı......................jpg
    90,7 KB · Görüntüleme: 59
Kurmak istesem bile kuramıyorum bu hatayı veriyor :/ Bana 21.4.1 WHQL stabil ana sürümünün linkini atma şansınız var mı? 1 haftadır bununla uğraşıyorum. Kafayı yemek üzereyim.
Atayım tabii ki. Buyrun.
Sürücü Linki
Eğer çalışmaz ise buradan elle indirin. Sayfanın altına inin ve Download For Windows 10 x64 seçeneğine tıklayın.

Atayım tabii ki. Buyrun.
Sürücü Linki
Eğer çalışmaz ise buradan elle indirin. Sayfanın altına inin ve Download For Windows 10 x64 seçeneğine tıklayın.

Olmadı maalesef. Yine aynı hatayı veriyor.
Bu Direct hatasını vermesinin sebebi kesinlikle bu sürücünün güncellenmemesi diyebilir miyiz? Anlamadığım için soruyorum.

Dosya Ekleri

• ekran kartı......................jpg
    ekran kartı......................jpg
    90,7 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl yapabilirim? Çok tuhaf ya. Sürücüyü sildim 21.3.2 yükleniyor ama 21.4.1 yüklenirken hata veriyor.
C:\AMD\Adrenalin 2020 21.4.1\Packages\Drivers\Display\WT6A_INF\ bu konuma geldikten sonra klasör içindeki iki adet .inf uzantılı dosya olacak. Sırasıyla ikisine de sağ tık yapıp yükle deyin. İşlem tamamlanınca yeniden başlatın.

Yeni konular

Geri
Yukarı