FIFA 21 maça girerken "DirectX function error" hatası

bxtbx

Kilopat
Arkadaşlar herkese hayırlı bayramlar. Araştırdım ama cevap bulamadığım için bu konuyu açma gereği duydum. FIFA 21 satın aldım ve bu hata ile karşılaştım. Oyunu açıyorum. Gayet rahat bir şekilde oyun menüsüne giriyorum, maça giriyorum. Tam maça başlamak üzereyken masaüstüne atıp bu hatayı veriyor. Diğer serilerinde aynı hatayı veriyor mu diye test etmek için FIFA 19, FIFA 20'yi de denedim ve yine bu benzer hatayı aldım. Bu hatayı neden veriyor? Her DirectX error hatasının aynı olmadığını düşündüğüm için özellikle sormak istedim. FIFA 19, FIFA 20 serilerini daha önceden sağlıklı bir şekilde oynadığımı özellikle belirtmek istiyorum.

hata.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
C:\AMD\Adrenalin 2020 21.4.1\Packages\Drivers\Display\WT6A_INF\ bu konuma geldikten sonra klasör içindeki iki adet .inf uzantılı dosya olacak. Sırasıyla ikisine de sağ tık yapıp yükle deyin. İşlem tamamlanınca yeniden başlatın.

.inf uzantılı iki dosyayı yükledim ama tepki vermedi yeniden başlattım. Şu an ne yapmam gerekiyor.

Sürücü güncellendi mi peki?
Hayır güncellenmiyor. Ya çok alakasız olacak ama sana yardımcı olmak için söyleyeceğim. Sağ altta bildirim var. Windows 10 Nisan 2018 güncelleştirmesi hizmet sonuna ulaştı. Windows'un desteklenen bir sürümünü yüklemek için yeniden başlatın diyor. Acaba bunu yapmadığım için mi sürücü güncellenmiyor?

Hayır güncellenmiyor. Ya çok alakasız olacak ama sana yardımcı olmak için söyleyeceğim. Sağ altta bildirim var. Windows 10 Nisan 2018 güncelleştirmesi hizmet sonuna ulaştı. Windows'un desteklenen bir sürümünü yüklemek için yeniden başlatın diyor. Acaba bunu yapmadığım için mi sürücü güncellenmiyor?
Evet, onunla da ilgili olabilir. Ben de 1507 sürümünde Adrenalin 2020 kuramıyordum. Güncelleme yapman lazım.

Evet, onunla da ilgili olabilir. Ben de 1507 sürümünde Adrenalin 2020 kuramıyordum. Güncelleme yapman lazım.
Dostum senin çok zamanını çalıyorum kusura bakma. Yardımcı olmaya çalışıyorsun tekrar teşekkür ederim. Windows 10 güncelleme yardımcısı diye bir şey indirdim onun üzerinden güncelliyorum şu an.

Dediğim gibi aynı sorunu ben 1507'de yaşamıştım. Güncel sürümde sorun olmayacaktır. Olmazsa Radeon Pro yazılımını deneriz bir de. O enterprise için ama en az sıkıntı çıkartan sürücülerden. Ben sürümün güncel olduğunu varsaymıştım.

Dediğim gibi aynı sorunu ben 1507'de yaşamıştım. Güncel sürümde sorun olmayacaktır. Olmazsa Radeon Pro yazılımını deneriz bir de. O enterprise için ama en az sıkıntı çıkartan sürücülerden. Ben sürümün güncel olduğunu varsaymıştım.

Sen elinden geleni yapıyorsun dostum tekrar teşekkür ederim. Bir güncelleyip sana döneceğim yine.

Geri
Yukarı