FIFA 21 tam ekran çalışmıyor ve harici ekran kartını kullanmıyor

omerbilgin3324

Hectopat
İyi günler arkadaşlar. Son Steam indirimlerinde FIFA21 satın aldım, bundan önce Origin üzerinden FIFA 20 almıştım ve bu zamana kadar oynamıştım. Bundan önce FIFA20'de karşılaşmadığım sorunlar yaşıyorum. Oyunu başlattığımda bir türlü tam ekran olmuyor, neredeyse bütün çözümleri denedim (alt+enter, Config ayarlarından çeşitli değişiklikler) fakat bir türlü tam ekran yapamadım. Borderlessgaming adlı programla tam ekran yapabildim fakat bu programı kullanmadan tam ekran yapmamın bir yolu yok mudur? Bir de oyun ilk indirdiğimde harici grafik kartımı kullanıyordu fakat artık onu da kullanmıyor. Pencereli veya tam ekran modda açmam bir şeyi fark ettirmiyor her ikisinde de Vega 8 ekran kartını kullanıp düşük FPS'lerde oyunu oynatıyor. Bu arada Laptop'umun ekran kartı NVIDIA MX230. Recep Baltaş'ın anlattığı yöntemle NVIDIA denetim masasından oyunu yüksek performanslı ekran kartıyla başlatmayı denemem de sonuç vermedi. Umarım yardımcı olabilirsiniz, şimdiden çok teşekkürler. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyuna girmeden önce, NVIDIA Denetim Masası programını çalıştırın ve "otomatik seç" kısmını "Yüksek Performanslı NVIDIA işlemci" olarak değiştirin. Bu durumda oyun harici ekran kartı ile çalışacaktır.

Oyuna girmeden önce, NVIDIA Denetim Masası programını çalıştırın ve "otomatik seç" kısmını "Yüksek Performanslı NVIDIA işlemci" olarak değiştirin. Bu durumda oyun harici ekran kartı ile çalışacaktır.
Dediğiniz şeyi yaptım fakat değişen bir şey yok. Ekstra olarak elle program ekleme kısmından da FIFA 21'i yüksek performanslı ekran kartıyla başlatması için ekledim, yine değişen bir şey olmadı. Hala MX230 yerine Vega 8'le oynatıyor oyunu.

O zaman aygıt yöneticisinden dahili grafik birimini durdurmayı deneyin. Alt + Enter yaparak tam ekrana geçebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı