FIFA 22 FPS düşükken görüntü daha akıcı

Ahmet Halit

Femtopat
Daha fazla  
Oyuncu laptopum var. Bundan FIFA 22 oynuyorum, FPS sabitleme yerini kaldırdım 60 FPS'den daha fazla alıyorum ama görüntü akıcı değildi. Tekrar 60 FPS'ye sabitledim görüntü bayağı akıcıydı yani düşük FPS'de daha akıcı. Bunu nasıl çözebilirim?

Oyuncu laptopum var. Bundan FIFA 22 oynuyorum, FPS sabitleme yerini kaldırdım 60 FPS'den daha fazla alıyorum ama görüntü akıcı değildi. Tekrar 60 FPS'ye sabitledim görüntü bayağı akıcıydı yani düşük FPS'de daha akıcı. Bunu nasıl çözebilirim?
O sizin monitörünüzün Hz değeri ile alakalı. Monitörünüz muhtemelen 60 Hz'dir. Monitörünüz 60 Hz olduğu için siz oyundan 60 üstü FPS alsanız daha monitörünüz 60 Hz akıcılığı verecektir. Üstüne bir de kendi yenileme hızının üstüne çıktığı için görüntüde yırtılmalar meydana gelecektir.

ekranınız 60Hz ise 60 fps yi geçince muhtemelen görüntüde yırtılma oluyor olabilir.

Vsync kapalıyken fps değerinde dalgalanmalar olduğu için olabilir. Ayrıca sıkıntısız oynuyorsanız neden kapatıyorsunuz ki ayarı?

Yeni konular

Geri
Yukarı