Çözüldü FIFA 22 kariyer tavsiyeleri

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

6Miller8

Decapat
Makaleler
1
Öncelikle selam. Oyuna daha yeni başladım. Kariyer hakkında neredeyse bilgim yok. Altyapı sanırım önemli bir olay. Fakat onun hakkında da bilgim yok. Özellikle oyuncu geliştirmek istiyorum fakat oyuncu zamanla mı gelişiyor yoksa bizmi geliştiriyoruz anlamadım. Şu anda tuttuğum takım olan Galatasaray ile oynuyorum. Oyun bana çok kolay geliyor. Zorluk yarı Pro da fakat botlar çok kötü oynuyor. 5-0, 9-0 falan yeniyorum. Bilgisi olanlar beni bilgilendirirse sevinirim. İyi sosyaller.

Çözüm
Alt yapıdan oyuncu yetiştirmek zordur öncelikle ama size iyi para kazandırır. Çok yetenekli olanları kadroda tutun. Potansiyeli 75 altı olanları altyapıdan kovmayın A takıma çıkartıp kiralayın yada satın.
Yarı Pro zorlamıyorsa Dünya Klasına geçin. Transfer yaparken wonderkidlere yönelebilirsiniz.

Başka sormak istediğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz.
Alt yapıdan oyuncu yetiştirmek zordur öncelikle ama size iyi para kazandırır. Çok yetenekli olanları kadroda tutun. Potansiyeli 75 altı olanları altyapıdan kovmayın A takıma çıkartıp kiralayın yada satın.
Yarı Pro zorlamıyorsa Dünya Klasına geçin. Transfer yaparken wonderkidlere yönelebilirsiniz.

Çözüm

Hocam yarı prodayken bir sağı yaptım by sefer biraz daha iyi gibi ama zorluyor. Bu sıkıntı değil. Ben antrenmanları sürekli simüle ediyorum. Uğraşmak istemiyorum. Doğru mu? Ayrıca sürekli keskinlik çok az gözüküyor.

Hocam yarı prodayken bir sağı yaptım by sefer biraz daha iyi gibi ama zorluyor. Bu sıkıntı değil. Ben antrenmanları sürekli simüle ediyorum. Uğraşmak istemiyorum. Doğru mu? Ayrıca sürekli keskinlik çok az gözüküyor.
Antremanların hepsini A yaptıktan sonra simule etmelisiniz. Yoksa D atar ve keskinlik düşük olur. Oyunculardan maksimum verim almak istiyorsanız antremanlardan A almalısınız. Hepsini A yaptıktan sonra simule edip geçin. Otomatik A atıyor o şekilde.

Antremanların hepsini A yaptıktan sonra simule etmelisiniz. Yoksa D atar ve keskinlik düşük olur. Oyunculardan maksimum verim almak istiyorsanız antremanlardan A almalısınız. Hepsini A yaptıktan sonra simule edip geçin. Otomatik A atıyor o şekilde.
Her antrenmandan bir tanesini mi A yapmam gerek yoksa bir kere yapayım sezon sonu boyuncamı simüle edeyim.

Her antrenmandan bir tanesini mi A yapmam gerek yoksa bir kere yapayım sezon sonu boyuncamı simüle edeyim.
Her antrenmanı A yapmanız lazım. Hepsini birer kere A yapın. Arada B yapsanızda olur. Çok kasmayın bazıları bayağı zor.

Teşekkür ederim. Bu sayede keskinlikte artar değil mi? Ayrıca oyuncu gelişimi nasıl oluyor yani genleri kendi kendine mi artıyor.
Mesela bir oyuncunun potansiyeli 80-85 arası ise "Büyük Potansiyeli Var" yazar.
86-90 Gelecek Vaad Eden Oyuncu
91+ Özel oyuncu potansiyeli diye geçer.

Altyapıdan yeni çıkarttığınız bir oyuncu diyelimki 80 potansiyeli var ve Büyük potansiyeli var yazıyor.
Siz onu bütün sezon oynatırsanız ve iyi de form tutarsa bir sonraki sezon Gelecek vaad eden oyuncu yada özel oyuncu potansiyeli var yazacaktır. Oynatmazsanız her sezon potansiyeli git gide düşecektir.

Mesela yeni transfer yaptınız gücü 75 ve potansiyeli yok. Formu iyi giderse sezon sonunda kadar o da dinamik potansiyel yine devreye girer. Mesela sonraki sezon gelişim gösterir. 77-78 civarına gelir çok genç bir oyuncu değilse. Gençlerde dinamik potansiyel daha hızlı artar. Diyelim ki altyapıdan 60 Gen bir oyuncu çıktı ve Özel oyuncu potansiyeli var. Ama oynatamıyorsunuz kadroda yer yok yada kötü oynuyorsa kiralayın. Fakat kiralarken dikkatli olun. Potansiyeli yüksek olduğu için iyi takımlardan teklif gelir ve oralara kiralarsanız oynatılmaz ve potansiyeli yine düşer.

En önemlisi antreman programları. Kadro merkezinden oyunculara antreman programı vermelisiniz. Onların gelişimini istediğiniz şekilde yönlendirebilirsiniz.

Mesela bir oyuncunun potansiyeli 80-85 arası ise "Büyük Potansiyeli Var" yazar.
86-90 Gelecek Vaad Eden Oyuncu
91+ Özel oyuncu potansiyeli diye geçer.

Altyapıdan yeni çıkarttığınız bir oyuncu diyelimki 80 potansiyeli var ve Büyük potansiyeli var yazıyor.
Siz onu bütün sezon oynatırsanız ve iyi de form tutarsa bir sonraki sezon Gelecek vaad eden oyuncu yada özel oyuncu potansiyeli var yazacaktır. Oynatmazsanız her sezon potansiyeli git gide düşecektir.

Mesela yeni transfer yaptınız gücü 75 ve potansiyeli yok. Formu iyi giderse sezon sonunda kadar o da dinamik potansiyel yine devreye girer. Mesela sonraki sezon gelişim gösterir. 77-78 civarına gelir çok genç bir oyuncu değilse. Gençlerde dinamik potansiyel daha hızlı artar. Diyelim ki altyapıdan 60 Gen bir oyuncu çıktı ve Özel oyuncu potansiyeli var. Ama oynatamıyorsunuz kadroda yer yok yada kötü oynuyorsa kiralayın. Fakat kiralarken dikkatli olun. Potansiyeli yüksek olduğu için iyi takımlardan teklif gelir ve oralara kiralarsanız oynatılmaz ve potansiyeli yine düşer.

En önemlisi antreman programları. Kadro merkezinden oyunculara antreman programı vermelisiniz. Onların gelişimini istediğiniz şekilde yönlendirebilirsiniz.
Teşekkür ederim. Çözüldü olarak işaretliyorum ilk mesajınızı. Son sorum potansiyeli nerede yazıyor?

Teşekkür ederim. Çözüldü olarak işaretliyorum ilk mesajınızı. Son sorum potansiyeli nerede yazıyor?
Potansyel net bir şekilde yazmaz. Altyapıdayken yaklaşık bir değer gösterir. Ama A takıma çıkardığınızda onuda göstermez. Sadece kadro merkezine gittiğinizde not kısmında yazar. Şunu söyleyim mesela oyuncunun potansiyeli 92 ama gen 59 ise not yazmaz. Bazı oyuncular düşük gen çıkar. Kanat özelliklerine sahiptir ama Stoper olarak ayarlanmıştır. Onları keşfedip pozisyon antremanından pozisyonunu değiştirin. Eğer oyuncuyu oynatmayacaksanız altyapıda tutabildiğiniz kadar tutun çok daha hızlı gelişiyorlar altyapıda. Oyuncu altyapıdan ayrılmak istiyor mesajı gelince A takıma çıkartıp kiralayın yada oynatın. Dediğim gibi Gen 59 ve altıysa potansiyel bilgisi yazmaz. 60 ve üstü gende yazar.

Yeni konular

Geri
Yukarı