FIFA 22 takılmalar oluyor

OA_Gunes

Hectopat
Yer
Favoriten
Herkese iyi akşamlar. Yaklaşık 1 hafta önce Steam'den FIFA22 aldım. Oyunda menüler arası geçişte takılma, maç içinde bazen FPS düşmesi yemesi falan oluyor. Bir sürü ayar yapsam da akıcı giden maçta anlık bir takılma olabiliyor. Cihazımın sistem gereksinimleri de gayet yeterli. Biraz araştırdıktan sonra optimizasyon anlamında bir sıkıntı olabileceğini düşündüm. Bu sorunu yaşayan ve çözebilen var mıdır? Ya da tavsiyesi olan?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun çıktığından beri kesintisiz oynuyorum. 200 saat küsur oldu. Bende hiç takılma vs olmadı. Oyun açılmadan önceki ekranda settings kısmında fps sabitleyiciyi kapat eğer açıksa. Ya da donanımsal olarak sıkıntın vardır. Driverlerini güncelle.

Oyun çıktığından beri kesintisiz oynuyorum. 200 saat küsur oldu. Bende hiç takılma vs olmadı. Oyun açılmadan önceki ekranda settings kısmında fps sabitleyiciyi kapat eğer açıksa. Ya da donanımsal olarak sıkıntın vardır. Driverlerini güncelle.
Hocam driverler güncel.. FPS Sabitleyici açık da kapalı da olsa değişen bir şey olmuyor

Intel i7-10750H
RTX 2060
16 GB RAM
512 GB SSD
Oyunu bir tekrar kurmayı dene. Başka bir yol bilmiyorum çünkü sistemin fazla fazla yeterli ve driverler güncel diyorsun. Oyunun bir optimizasyon sıkıntısı yok. Valla aklıma başka bir şey gelmedi kusura bakma.

Bende de aynı sorun var konuyu çözebilen var mı?

Geri
Yukarı