FIFA 22'de %100 CPU kullanımı oluyor

Emo60

Centipat
Daha fazla  
Orijinal FIFA 22'e sahibim oyuna girdiğimde CPU %100 oluyor bunu nasıl düzeltirim?

Sistemim:
İşlemci: Intel i5-10500
Anakart: Gigabyte Z490.
Ekran kartı: EVGA GTX 1070 8 GB.
RAM: 16 GB.

Anlamadım olmasın mı yani işlemci %10 da olsun kasarak mı oyna?
Yani eğer kullanılmamasını istiyorsan grafiği düşür. Eğer sadece açılırsan diyorsan da gayet normal.

Bilgin yoksa niye yazıyorsun kardeşim. Senin söylediklerin tamamen mantıksız, alakasız şeyler. Eğer ki bilgin yoksa fikrin de olmasın ülkenin genel sorunu maalesef.

Anlamadım olmasın mı yani işlemci %10 da olsun kasarak mı oyna?
Yani eğer kullanılmamasını istiyorsan grafiği düşür. Eğer sadece açılırsan diyorsan da gayet normal.

Grafiği GPU işliyor CPU değil. FIFA 22 gibi oyununda %100 kullanım anormal. Konu sahibi de bunun için açmış.

Çözünürlük 1920x1080 işlemci sıcaklığıda 50 c°

Throttle yemiyorsunuz. Görev Yöneticisi'nden işlemci kullanımına bak. Bu kadar işlemci kullanılması anormal geldi.

Çözünürlük 1920x1080 işlemci sıcaklığıda 50 c°

İşlemci sıcaklığı oyun içerisinde mi 50 derece? Afterburner veya varsa ekran kartının driverı kontrol eder misin oyun içi. Ayrıca arkadaşın dediği gibi görev yöneticisinden işlemci kullanımını da kontrol et kullanım sırasına göre sırala o şekilde ss atabilir misin?

İşlemci sıcaklığı oyun içerisinde mi 50 derece? Afterburner veya varsa ekran kartının driverı kontrol eder misin oyun içi. Ayrıca arkadaşın dediği gibi Görev Yöneticisi'nden işlemci kullanımını da kontrol et kullanım sırasına göre sırala o şekilde SS atabilir misin?

Evet oyun içinde 50 derece.

Dosya Ekleri

• Screenshot_333.png
    Screenshot_333.png
    47,3 KB · Görüntüleme: 130
Malwarebytes ile tarama yapabilir misin? Oyun içi sıcaklığı da aynı şekilde atabilirsen iyi olur aslında. Oyunun ayarlarını Yükseltip, çözünürlüğü de yapabileceğinin en fazlasını yapıp dener misin?

Grafiği GPU işliyor CPU değil. FIFA 22 gibi oyununda %100 kullanım anormal. Konu sahibi de bunun için açmış.

Throttle yemiyorsunuz. Görev Yöneticisi'nden işlemci kullanımına bak. Bu kadar işlemci kullanılması anormal geldi.

Dediklerinize göre bildiğim her şey ters oluyor anlayamadım.
Bir oyun oynarken işlemcinin %100 olması gayet normal. Sadece grafik kartımı çalışıyor anlayamadım.

Bilgin yoksa niye yazıyorsun kardeşim. Senin söylediklerin tamamen mantıksız, alakasız şeyler. Eğer ki bilgin yoksa fikrin de olmasın ülkenin genel sorunu maalesef.

Grafikle ilgili işlemleri GPU yaparken diğer işlemleride işlemci yapıyor doğru mudur? Eğer doğruysa benim dediğim de doğrudur. Çünkü oyun sadece grafikten oluşmuyor. Arkada çalışan kod vb. şeyler de var. Bunları da işlemci yapar. Ultra ayarlar da işlemcinin ve grafik kartının aynı anda %100 çalışması mükemmel bir durumdur. Ama eğer işlemci %100 çalışırken grafik kartı %50 çalışıyorsa darboğaz da olabilir ancak duruma göre değişir. Sizin dediğiniz şeyler doğru değil demedim. Yani kısaca eğer hem grafik kartı hem de CPU %100 çalışıyorsa durum mükemmeldir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı