FIFA 22'de defans problemi

felina7

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba. FIFA 19'dan FIFA 22'ye geçiş yaptım ancak delirmek üzereyim. Bir türlü defans yapılmıyor eski savunmayı seçiyorum adamın yanında koşup gidiyor. Taktiksel zaten Çince gibi bir şey kariyer falan yapıyorum bu arada fut mut anlamam. Efsanevide oynardım bırak efseneviyi dünya klası bile zorluyor aşırı derecede. Herkes ilah resmen 50 metreden atılan goller. Her takımda bir modric efsane paslar hele kalecilerin yan tarafa doğru bir kurtarışı var akıllara zarar... Ya tamam bunları geçtim hadi zorlaştırdınız. Bu defans muhabbetini nasıl çözeceğim oynayan kişiler bir çözüm söylesin yoksa gerçekten oynanacak gibi değil bu. Ayarlara baktım 19'da eskiden müdahale tuşu vardı şimdi bakıyorum o yok kareye basınca ikincil pres diye bir şey yapıyor saçma sapan hayır sen neden müdahale tuşunu kaldırıyorsun!

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet hocam ayni durumdayim yüzyıl süren pes maceram sonrasında fifa 22 satin aldım okey oyun cok güzel gerçekçi ama cidden defans yapmak mümkün degil önüne gelen her oyuncu Ronaldinho mubarek hepsinde bir hareketler şaşırırsın ya boyle sacmalik görmedim ayari falan varsa cidden yardim ederse ben de sevinirim.

Dünya klası seviyesinde bile oynayamıyorsanız o da biraz sizin seviyenizden, yoksa alışılıyor bir yerden sonra "rekabetçi mod" açık olsa bile.

Kontrolleri Özelleştir kısmından "defans" ayarını "taktiksel savunma" yaparsanız müdahale yapabilirsiniz, yanlış hatırlamıyorsam.

Dünya klası seviyesinde bile oynayamıyorsanız o da biraz sizin seviyenizden, yoksa alışılıyor bir yerden sonra "rekabetçi mod" açık olsa bile.

Kontrolleri Özelleştir kısmından "defans" ayarını "taktiksel savunma" yaparsanız müdahale yapabilirsiniz, yanlış hatırlamıyorsam.
Valla efsane ayarinda oynuyorum rekabetci mod açık galiba dediginiz ayari gidince denerim bakalım teşekkürler.

Taktiksel defand modu ile oynayın. Kare ile ayak uzatabilirsiniz. Sene başında ilk oyunu aldığımda bende bi garip hissedip oyun seviyemi düşürmüştüm. Ama alışınca defans kontrollerinin daha gerçekci ve güzel olduğunu anlayacaksınız. Fizik koyma ikincil pres kayma ve ayak uzatmaya alışmanız lazım. Ayrıca takım presi ve ofsayt tuzağı gibi özellikleride kullanın. Genel olarak alışmak zor özellikle eski savunmada oynadıysanız bu güne kadar işiniz dahada zor. Oyun orjinal ise pro club, değil ise oyuncu kariyer modunda bireysel defans özelliklerine kendinizi alıştırabilirsiniz. Bana kalırsa oyun defans sistemi daha iyi oldu önceden kanat oyuncusu bile De Light gibi müdahale yapabiliyordu. Oynadıkca alışırsınız.

Seviyeyi düşürüp deneyeyim. Ayak uzatıyor ama karavana onu bile çok manuel yapmışlar oyun mu oynuyoruz gerçek hayat mı belli değil.
Taktiksel defand modu ile oynayın. Kare ile ayak uzatabilirsiniz. Sene başında ilk oyunu aldığımda bende bi garip hissedip oyun seviyemi düşürmüştüm. Ama alışınca defans kontrollerinin daha gerçekci ve güzel olduğunu anlayacaksınız. Fizik koyma ikincil pres kayma ve ayak uzatmaya alışmanız lazım. Ayrıca takım presi ve ofsayt tuzağı gibi özellikleride kullanın. Genel olarak alışmak zor özellikle eski savunmada oynadıysanız bu güne kadar işiniz dahada zor. Oyun orjinal ise pro club, değil ise oyuncu kariyer modunda bireysel defans özelliklerine kendinizi alıştırabilirsiniz. Bana kalırsa oyun defans sistemi daha iyi oldu önceden kanat oyuncusu bile De Light gibi müdahale yapabiliyordu. Oynadıkca alışırsınız.

Birde sanki taktiksel modda diğer oyuncularda boş boş geziyor yani sanki hepsinin kontrolünü bana veriyor oyun adam top sürerek geçiyor defansı herkes bakıyor dümdüz bunu nasıl çözmek lazım

Valla ayarı yok ben arıyorum 3 gündür
Evet hocam ayni durumdayim yüzyıl süren pes maceram sonrasında fifa 22 satin aldım okey oyun cok güzel gerçekçi ama cidden defans yapmak mümkün degil önüne gelen her oyuncu Ronaldinho mubarek hepsinde bir hareketler şaşırırsın ya boyle sacmalik görmedim ayari falan varsa cidden yardim ederse ben de sevinirim.
eski savunma diyorlar ama oda işe yaramıyor taktiksele illaki alışacaksın diyor EA. Fifa 19'da X pres yapardın adamın yanına yanaşırdı müdahale tuşuna basarsan doğru zamanda Messi bile olsa karşında topu alırdın bunda baya değişik alışmak uzun zaman alacak gibi...

eski savunma diyorlar ama oda işe yaramıyor taktiksele illaki alışacaksın diyor EA. Fifa 19'da X pres yapardın adamın yanına yanaşırdı müdahale tuşuna basarsan doğru zamanda Messi bile olsa karşında topu alırdın bunda baya değişik alışmak uzun zaman alacak gibi...

Eski savunma diyorlar ama oda işe yaramıyor taktiksele illaki alışacaksın diyor EA. Fifa 19'da X pres yapardın adamın yanına yanaşırdı müdahale tuşuna basarsan doğru zamanda Messi bile olsa karşında topu alırdın bunda baya değişik alışmak uzun zaman alacak gibi...

Geri
Yukarı