Çözüldü FIFA 23 "DirectX function" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

4LineS

Zeptopat
Daha fazla  
Oyunum FIFA 23 standart Edition ama 10 saat oynanış dahi olsa 3 gün erkenden oynamak için 40 TL para verip EA Play aldım ve oyuna girmek istedim. Ama sağ olsun EA yine klasik hatalarıyla oyuncusuna zaman kaybı yaratmakta 1 numara. Arkadaşlar bu sorunu çözebilmek için milyon tane alternatif çözüm yolu denedim say say bitmez ama bir türlü olmadı. En sonunda oyunu Origin'le beraber silip EA App'e geçip oradan indirdim tek çözüm belki olur diye, o da olmadı ben nasıl çözeceğim bu sorunu, yardımcı olabilir misiniz rica etsem?

Dosya Ekleri

• hata.png
    hata.png
    10,6 KB · Görüntüleme: 1.543
Çözüm
Belgelerim klasöründe oyunun bulunduğu yere gelin ve büyük ihtimalle setup olan yerdeki (bazen settings.ini olabilir) DirectX _Select'i 1 yapın ve kaydedip çıkın. Bir de R7 370 için tam olarak DirectX 12 desteği yok. Bu sebeple de acmayabilir. Sistem gereksinimleri DX 12 diyor.
Belgelerim klasöründe oyunun bulunduğu yere gelin ve büyük ihtimalle setup olan yerdeki (bazen settings.ini olabilir) DirectX _Select'i 1 yapın ve kaydedip çıkın. Bir de R7 370 için tam olarak DirectX 12 desteği yok. Bu sebeple de acmayabilir. Sistem gereksinimleri DX 12 diyor.

Çözüm
Belgelerim klasöründe oyunun bulunduğu yere gelin ve büyük ihtimalle setup olan yerdeki (bazen settings. İni olabilir) DirectX _select'i 1 yapın ve kaydedip çıkın. Bir de R7 370 için tam olarak DirectX 12 desteği yok. Bu sebeple de acmayabilir. Sistem gereksinimleri DX 12 diyor.

Sorunumu DirectX _select'i 1 yapmak çözdü. Dediğiniz şey içeriğinde yoktu ben kendim ekledim ve sorunu çözdüm. Eğer hala bu sorunu yaşayıp çözemeyen varsa bunu deneyebilir çok teşekkür ederim.

Belgelerim klasöründe oyunun bulunduğu yere gelin ve büyük ihtimalle setup olan yerdeki (bazen settings. İni olabilir) DirectX _select'i 1 yapın ve kaydedip çıkın. Bir de R7 370 için tam olarak DirectX 12 desteği yok. Bu sebeple de acmayabilir. Sistem gereksinimleri DX 12 diyor.

DirectX _select'i el ile ekliyorum 1 yapıyorum kaydet deyip oyuna giriyorum fakat yine atıyor ve yazdığım satırı siliyor. Nasıl çözebilirim?

Salt okunur olarak kaydedip deneyin.

Aynı sıkıntı bende var DirectX'i elle ekliyorum salt okunur da yaptım fakat siliyor paket acılımı yaparken aynı hatayı verip atıyor farklı bir çözüm yolu var mı, driverlar hepsi güncel.

@4LineS kanka nasıl yaptığını anlatma şansın var mı rica etsem?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı