FIFA 23 nasıl oynanır?

Merhaba. FIFA 23 oynuyorum. Ultimate moda başlamam çünkü yetişemem. Kariyer oynamak istiyorum ama dünya klası basit geliyor. Efsanevide ise oynayamıyorum. Ne yapmam lazım? Defans yapamıyorum atak yapamıyorum. Atakta sürekli geri oynuyorum, defansı geçemiyorum. Defansta ise adamları tutamıyorum, top çalamıyorum, dümdüz geçiyorlar.

Oynayarak alışacaksın başka çözümü yok. Dünya klası yapıp sliderlar ile oynayabilirsin mesela kalecilerini 85 yap gol yemesi zor olsun. Ayarlarına bakabilirsin internette çok fazla bilgi mevcut.

Merhaba. FIFA 23 oynuyorum. Ultimate moda başlamam çünkü yetişemem. Kariyer oynamak istiyorum ama dünya klası basit geliyor. Efsanevide ise oynayamıyorum. Ne yapmam lazım? Defans yapamıyorum atak yapamıyorum. Atakta sürekli geri oynuyorum, defansı geçemiyorum. Defansta ise adamları tutamıyorum, top çalamıyorum, dümdüz geçiyorlar.

Defans yaparken L2'ye basılı tutup atak oyuncusunun önünde dur ve blok yap, L2'ye basılı tutarken adamın tam dibindeyken müdahale tuşuna basarsan daha kolay top alırsın. Pres yapmaya çalışma adam tutarak defans yap. Atakta ise kanatsız formasyonlarda oynama topu Kanada atıp oyuncuları bekle. Top en uçta santraforundayken çalım atarak geçmeye çalışma topu tutup adamlarının kaçmasını bekle pas at. Orta sahayı geçerken ileri tarafı kontrol et defans arkasına kaçan adamın olursa onlara pas at.

Defans yaparken l2'ye basılı tutup atak oyuncusunun önünde dur ve blok yap, l2'ye basılı tutarken adamın tam dibindeyken müdahale tuşuna basarsan daha kolay top alırsın. Pres yapmaya çalışma adam tutarak defans yap. Atakta ise kanatsız formasyonlarda oynama topu Kanada atıp oyuncuları bekle. Top en uçta santraforundayken çalım atarak geçmeye çalışma topu tutup adamlarının kaçmasını bekle pas at. Orta sahayı geçerken ileri tarafı kontrol et defans arkasına kaçan adamın olursa onlara pas at.

Hocam denerim teşekkürler.

Oynayarak alışacaksın başka çözümü yok. Dünya klası yapıp sliderlar ile oynayabilirsin mesela kalecilerini 85 yap gol yemesi zor olsun. Ayarlarına bakabilirsin internette çok fazla bilgi mevcut.

Slider nedur gardaş.

Hocam sanırım özel ayarlarmış oyunu gerçekçi yapan anladığım kadarıyla.

Gerçekçi yapan ayarlar demek saçma olur çünkü bu ayarla oyunu daha kolay veya daha zor yapıyorsun. Tamamen sana bağlı bir şey. Hız ayarlarıyla oynama sadece pas hatası, kaleci kabiliyeti, beklerin pozisyon alması vs. onları değiştir.

Gerçekçi yapan ayarlar demek saçma olur çünkü bu ayarla oyunu daha kolay veya daha zor yapıyorsun. Tamamen sana bağlı bir şey. Hız ayarlarıyla oynama sadece pas hatası, kaleci kabiliyeti, beklerin pozisyon alması vs. onları değiştir.

Tamam teşekkürler bunları dostluk maçında denerim direk kariyerde yapmam. Teşekkür ederim yukaridaki arkadaşın dediğini de yaparım.

Onları oyun zorluğunu hafif artırmak için ne önerirsin yüzlerce video var.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı