FIFA 23 oynarken PC kapanıyor

deepx

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
Nvidia Geforce GTX 1660 ti max-q
İşlemci
Amd Ryzen 7 4800 h
HP Pavilion kullanıyorum. GTX 1660 Ti MAX-Q Ryzen 7 4800H.
Sanırım işlemci çok ısınıyor, çünkü render alırken de kapanıyor. Bir çaresi var mı?

Önce oynarken sıcaklık kontrolü yapın. Sıcaklıktan ötürü olduğunu teyit ettiğinizde fan temizliği ve terman macun yenilemesi yapın. Hala sıcaklıktan müzdaripseniz ayrı olarak laptop fanı kullanabilirsiniz.

Önce oynarken sıcaklık kontrolü yapın. Sıcaklıktan ötürü olduğunu teyit ettiğinizde fan temizliği ve terman macun yenilemesi yapın. Hala sıcaklıktan müzdaripseniz ayrı olarak laptop fanı kullanabilirsiniz.
Fan temizliği ve termal macunu yakın yenilettim. Laptop soğtucuda kullanıyorum. Şuan için çözümü balkona çıkıp orda oynamada buldum, üşüye üşüye oynuyorum, oda da oynamaya çalışsam kilitleniyor ekranını verip kapanıyor.

Fan temizliği ve termal macunu yakın yenilettim. Laptop soğtucuda kullanıyorum. Şuan için çözümü balkona çıkıp orda oynamada buldum, üşüye üşüye oynuyorum, oda da oynamaya çalışsam kilitleniyor ekranını verip kapanıyor.
Oyun esnasındaki sıcaklık değerlerine bakın. Sıcaklıktan olduğu kesin mi anlaşılır. Fan kullanmanıza rağmen kapanıyorsa maalesef benim aklıma başka fikir gelmiyor.Eskiden hp laptopum bulunmaktaydı ve bendede sıcaktan kapandığı zamanlar oluyordu.Hp laptoplar eskiden ısınma problemleriyle bilinirdi.Bilgili değilim ama hala bu tarz sıkıntılar yaşatıyorsa bir daha hp tercih etmemenizi öneririm.

Vallahi bende de Şöyle Bir Sorun Var: Sadece FIFA 23 oynarken bir anda ekran donuyor, ekran daha sonra HDMI sinyal yok diyor. Ekran gidiyor, klavye ve farenin RGB ışıkları sönüyor ama kasa çalışmaya devam ediyor ve bilgisayarı restartlayana kadar ekran gelmiyor.
Formatladım, sürücüleri tekrar tekrar kaç kez kurdum ama olmadı olay görüntülüyücüsünden baktım hata (86) kodu veriyor. Yardım edebilirseniz sevinirim,

İşlemci
1 X AMD Ryzen 5 2600X Tray Soket AM4 3.60GHz 19MB Kutusuz İşlemci
Anakart
1 X ASUS Prime A320M-F AMD A320 Soket AM4 DDR4 3200(OC)MHz mATX Gaming Anakart
Bellek
1 X Team Elite 8 GB (1x8GB) DDR4 3200MHz CL22 Siyah RAM (Bellek) - TED48G3200C2201 (45961)
Ekran Kartı
1 X ASUS Radeon RX 580 8 GB OC GDDR5 256 Bit Gaming Ekran Kartı
SSD
1 X Adata SU630 ASU630SS-240GQ-R 240GB 520/450 MB/s SATA3 2.5
Kasa
1 X Frisby FC-9315G 600W Dahili PSU'lu USB 3.0 4xRGB Fan ATX Mid-Tower Kasa
Ekstra Disk
1 X WD Blue WD10EZEX 1TB SATA3 7200 RPM 64 MB hard disk (21092)

Geri
Yukarı