FIFA 23 RTX 3060 Ti sistemde kasıyor

amiralzaaf

Centipat
Daha fazla  
Hocalarım merhaba. Ben bundan bir 7-8 ay önce 3060 Ti sistem topladım. Ama dün bilgisayarım açılmadı ve ben de yeniden açılınca pek takmadım. Ama bugün yeniden oldu ve anakartın güney köprüsü gitmişti. Biz de onu kuzey köprüye aldık ve düzeldi. Ama emin olmadığımız için ekran kartını aldık ve test ettik. Sonra ise taktık ve ben Crysis Remastered açıp test yaptım ama sorun yoktu. FIFA 23'e gelince bir şey oldu ve FPS 60 göstermesine rağmen oyun kasıyordu. Ne yapmam lazım bana yardımcı olabilir misiniz?

Hocalarım merhaba. Ben bundan bir 7-8 ay önce 3060 Ti sistem topladım. Ama dün bilgisayarım açılmadı ve ben de yeniden açılınca pek takmadım. Ama bugün yeniden oldu ve anakartın güney köprüsü gitmişti. Biz de onu kuzey köprüye aldık ve düzeldi. Ama emin olmadığımız için ekran kartını aldık ve test ettik. Sonra ise taktık ve ben Crysis Remastered açıp test yaptım ama sorun yoktu. FIFA 23'e gelince bir şey oldu ve FPS 60 göstermesine rağmen oyun kasıyordu. Ne yapmam lazım bana yardımcı olabilir misiniz?

Sorun sisteminde değil FIFA 23 ara sahnelerde optimize sıkıntısı olan bir oyun top korner, penaltı, frikik sahnelerinde çok fazla takılıyor. Çözümü yapımcı şirketin güncelleme getirmesi fakat minimuma indirmek için şunları yapmanı öneriyorum.

- Grafik ayarlarında her şeyi yüksek yap (Ultra değil) hareketli saçı kesinlikle kapat.
- Oyunun mutlaka SSD'ye kur HDD de takılmalar daha fazla oluyor.
- Oyunda FPS kısıtlaması yap driver ayarlarından yapılıyor mesela 144 Hz monitör kullanıyorsan FPS'yi 120 sabitle 60 Hz kullanıyorsan gerek yok hiçbir şey yapma...
- Dinamik çözünürlük ayarı kapalı olsun.

Geri
Yukarı