FIFA 23 teknik direktör kariyer modu çok karışık gözüküyor

Ali Murat Ercan

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monster Tulpar T7 V20.5.6 -
Intel® Alder Lake Core™ i7-12700H 14C/20T; 24MB L3; E-CORE Max 3.50GHZ P-CORE Max 4.7GHZ;45W ;10nm SuperFin
Nvidia RTX3060 Max-Performance 6GB GDDR6 192-Bit
17,3" FHD 1920x1080 144Hz IPS Mat LED Ekran
32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz
1TB PCIe M.2 2280 3.0 x4
Selam arkadaşlar, iyi sosyaller. Yıllar boyunca FIFA oynamış ve son 5 yıldır FIFA oynamayan birisi olarak indirimde FIFA 23 aldım. Şöyler bir kariyer modu oynayayım dedim. Fakat hem kariyer modu çok karışık, hem de oynanış bayağı kötüleşmiş durumda. Özellikle oyunda savunma sistemi bana aşırı saçma geldi. FIFA 18 oynarken inanılmaz keyif alıyordum. Hatta ilk sezon üst sıralarda bitirip Avrupa ligine girince aldığım keyfi anlatamam. Şimdi ise antrenman sistemi, bilmem ne sistemi gibi inanılmaz kafa karıştırıcı şeyler gelmiş. Sadece 1 gün ilerletmek bile bir zulüm. Bu kadar karmaşıklığın içinden çıkıp maç gününe geldikten sonra da bu sefer oynanışı hiç beğenmedim. Top kontrolleri, savunma sistemi falan bir türlü alışamadım. Zorluk seviyesi bambaşka bir olay zaten. Bir türlü düzgün bir zorlu seviyesi ayarlayamadım. Ya çok zor oluyor, ya da çok kolay. Zorluğu aşağı çekiyorum, rakip takımın oyuncuları resmen izliyor. Bir üste alıyorum ayarı. Rakip 2 pasta atağa çıkıp gol atıyor, ayağımda top durdurmuyor. Ben mi oyuna alışamadım, oyun mu çok saçma anlayamamış durumdayım. Oysaki oynamayı iple çekiyordum.

Şu antrenman muhabbetini nasıl yapacağız? Uğraşmak istemediğim için simüle ediyorum, o da sürekli D oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski fifa oynayanlar için zorlayıcı dinamikler. Biraz pratik yapınca alışılıyor ama ben hala mesela pres olayına alışamadım :)

Eski fifa oynayanlar için zorlayıcı dinamikler. Biraz pratik yapınca alışılıyor ama ben hala mesela pres olayına alışamadım :)

Birde sanki oyun biraz hantallaşmış. Oyuncuyla iki yürüyeyim diyorum pat diye rakip topu kapıyor. Önceden böyle değildi. Rakip mesafesini korur yavaş yavaş yaklaşırdı. Şimdi hiç yavaşı falan kalmamış. Oyuncular zaten çok hantal hareket ediyor.

Birde sanki oyun biraz hantallaşmış. Oyuncuyla iki yürüyeyim diyorum pat diye rakip topu kapıyor. Önceden böyle değildi. Rakip mesafesini korur yavaş yavaş yaklaşırdı. Şimdi hiç yavaşı falan kalmamış. Oyuncular zaten çok hantal hareket ediyor.
zorluk moduyla alakalı sanırım o ben çok sorun yaşamadım o konuda :)

Güncelleme: Oyuna biraz daha ısınmaya başladım. Yaşadığım en büyük oyun içi sıkıntı takımımın çok fazla yorulması ve savunma da aşırı zaaf göstermesiydi. 3-5-2 formasyonu yüzünden sanırım diyecekken biraz araştırdım ve 3-5-2 formasyonu için yapılması gereken ayarlara denk geldim. O ayarları yapıp oyuncular için özel görevlendirme yaptıktan sonra inanılmaz rahat oynadım oyunu. Hem savunma da o kadar zaaf vermiyorum, hem de oyuncularım çabuk yorulmuyorlar. Pres muhabbetine de biraz alıştım. Hala istediğim şeyleri yapamayabiliyorum ama zamanla alışacağımı düşünüyorum.

Diğer taraftan, şu antrenman işiyle uğraşmamak için tek sefer o antrenmanı yapıp sonra simüle ediyorum. Böylelikle fazla uğraşmamış oluyorum.

Kendime uygun bir zorluk seviyesi şimdilik buldum diyebilirim. Ligde 7. sıradayım ve ilk sezonu bitirme üzereyim. Ayrıca kupada yarı finale çıktım. Biraz kolaylaşıyormuş gibi gelse de şimdilik zorluk ayarını yükseltmeyeceğim. İlerleyen zamanlarda yükseltebilirim.

ANCAK! Gel gelelim oyuncuların aralarındaki farklara. Önceki oyunlarda bu farkı çok net hissederken bu oyunda 75lik oyuncu ile 80lik oyuncu arasında o kadarda fark hissedemiyorsun. Bu noktada oyun gerilemiş gibi hissediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı