FIFA 23 vs Mount & Blade: Bannerlord

Hocam FIFA 22'nin sadece kariyer modunu oynayabildim çünkü FIFA 22 aldığımda çoktan Ultimate Team bitmişti bile bu yüzden zaten ikisi arasında kaldım. Bannerlord çok severim açıkçası oynamadım ancak YouTuber'lardan gördüğüm kadarıyla efso bir oyun iki türüde çok sevdiğim için arasında kaldım.

Haklısın hocam dediğin doğru bir de sana sormak istiyorum arkadaşım dediki ikimiz tek bir Ultimate Team yapabiliyoruz dedi acaba bu doğru mudur? Ayrıca bir yandan şöyle düşündüm yani Bannerlord'u sonradan alabilirim ama FIFA'yı sonradan alsam çok vakit kaybetmiş olacağım.
Vallahi hocam o konuda fikrim yok. Ben ortak sezon olduğunu biliyorum. Normal sezon maçlarını iki kişi 5. Ligden başlayarak kasabiliyosunuz.

FIFA 23'ün FIFA 22 ile aynı oyun olduğuna kesinlikle katılmıyorum. Oyuncu ve top fiziğinden tutun, Ultimate Team ve Kariyer moduna kadar birçok konusa değişiklik var. Oynadığım en iyi FIFA serisi diyebilirim. Ben daha çok Ultimate oynuyorum. Değişiklik yok diyen arkadaşlar nasıl bir değişiklik bekliyor belirtirlerse seviniriz.

Bannerlord da iyi bir oyun çol fazla oynamadım ama türünün en iyilerinden. Şu an canın hangi türü oynamak isterse tercih yapabilirsin. İkisi de üzmez

Sonuçta maç oyunu ve aynı marka, her yıl bir gıdım geliştirme yaparak. Yeni oyun parası alıyorlar.

Bu mantıkla bir oyun 5GB güncelleme 10GB güncelleme yapıyor bunlar aptal mı? Yeni oyun diye yayınlasınlar o zaman? PUBG veya Fortnite her sezonda yeni oyun çıkarmıyorlar geliştirmeye de devam ediyorlar diye 60 dolar istemiyorlar.

FIFA her sene oyunu geliştiriyoruz yeni sezon işte 60 dolar ver diyor. 5 yılda 1 oyun yayınlasalar haklısınız adamlar geliştirmiş falan derim. Ama o yaptıkları yenilikleri FIFA 22'ye uygulamaları sence ne kadar zor? Ve zaten Online tarafından deli gibi para kazanabiliyorlar.

Bu olay sadece oyuncuları aptal yerine koymaktır. Bu olayı başka biri yapsa ana avrat düz gidersiniz.

Sonuçta maç oyunu ve aynı marka, her yıl bir gıdım geliştirme yaparak. Yeni oyun parası alıyorlar.

Bu mantıkla bir oyun 5GB güncelleme 10GB güncelleme yapıyor bunlar aptal mı? Yeni oyun diye yayınlasınlar o zaman? PUBG veya Fortnite her sezonda yeni oyun çıkarmıyorlar geliştirmeye de devam ediyorlar diye 60 dolar istemiyorlar.

FIFA her sene oyunu geliştiriyoruz yeni sezon işte 60 dolar ver diyor. 5 yılda 1 oyun yayınlasalar haklısınız adamlar geliştirmiş falan derim. Ama o yaptıkları yenilikleri FIFA 22'ye uygulamaları sence ne kadar zor? Ve zaten Online tarafından deli gibi para kazanabiliyorlar.

Bu olay sadece oyuncuları aptal yerine koymaktır. Bu olayı başka biri yapsa ana avrat düz gidersiniz.
Bu mantıkla bakarsak elbette her türlü yeni özelliği hatta fizik motorunu bile güncelleme ile ekleyebilirler ve para almazlar. Hatta kadroları da güncellerler. Ama siz oyun firması sahibi olsanız böyle mi yapardınız? Sayısız ligden sayısız oyuncu veritabanı güncelleniyor. Mevcut oyun modlarına yenilikler getiriliyor. Yeni fizik animasyonları ekleniyor. Ve bunlar karşılığında 60-70 dolar çok değil. Bizim ülkemizde kurdan dolayı çok olduğunu kabul ediyorum ama temelde baktığımızda çok değil.

Online mod üzerinden çok para kazandıklarını kabul ediyorum. Keşke bu kazanca yakışır şekilde sunu h altyapılarını iyileştirseler. Ama bunu yapmıyorlar. Bunu ben de eleştiriyorum. Ama bu kadar geliştirmeye ve yeniliğe 60 birim fiyatın çok olduğunu düşünmüyorum

Bu mantıkla bakarsak elbette her türlü yeni özelliği hatta fizik motorunu bile güncelleme ile ekleyebilirler ve para almazlar. Hatta kadroları da güncellerler. Ama siz oyun firması sahibi olsanız böyle mi yapardınız? Sayısız ligden sayısız oyuncu veri tabanı güncelleniyor. Mevcut oyun modlarına yenilikler getiriliyor. Yeni fizik animasyonları ekleniyor. Ve bunlar karşılığında 60-70 dolar çok değil. Bizim ülkemizde kurdan dolayı çok olduğunu kabul ediyorum ama temelde baktığımızda çok değil.

Online mod üzerinden çok para kazandıklarını kabul ediyorum. Keşke bu kazanca yakışır şekilde sunu h altyapılarını iyileştirseler. Ama bunu yapmıyorlar. Bunu ben de eleştiriyorum. Ama bu kadar geliştirmeye ve yeniliğe 60 birim fiyatın çok olduğunu düşünmüyorum

60 birimin çok olduğunu düşünüyorum. Senin için 60 birim TL ile baktığın için ne kadar az ama yurt dışında ki ülkeler içinde 60 birim çok paradır. Sırf 60 birim diye paralarını savurmazlar.

Oyunu 2-3 yılda 1 çıkarmıyorlar her yıl çıkarıyorlar. Her sene mi bu fizik motorunu yeniliyorlar? Veya her sene mi animasyonlar yenileniyor. Dediğim gibi bu işi yapan sayısız firma mevcuttur. Onlar yapmıyor.
Kadroların güncellenmesi konusunda haklısınız ama o kadarını da bir zahmet yapsınlar. Veya DLC yayınlasınlar. Bu kadar zor bir şey değil. Sims 4'te onların ama sayısız DLC ile çeşitliliği arttırmayı biliyorlar. Böyle bir FIFA kitlesini bulmuşlar sömür babam sömür.

Geri
Yukarı