Çözüldü FIFA 23 Xbox kontrolcüsü olarak gözüken kol oyunda çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

soykan1234

Kilopat
Daha fazla  
RAM
3200mhz corsair ddr4
Ekran kartı
Rtx 3050
Anakart
MSI B450M PRO M2 V2
İşlemci
R5 5600
Arkadaşlar merhaba. Bugün Steam üzerinden FIFA 23 aldım fakat elimde bulunan USB PlayStation 3 kolunu Xbox CE uygulaması ile bir şekilde Xbox kontrolcüsü olarak tanıttım. Asıl sorun bundan sonra başlıyor oyuna girince kol ile hiçbir etkileşimde bulunamıyorum bir çözümü olan var mı?

Bu da fotoğrafı arkadaşlar bu halde iken oyuna girince hiçbir tuşum çalışmıyor.

Dosya Ekleri

• fff.jpg
    fff.jpg
    441 KB · Görüntüleme: 102
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Başka oyunlarda böyle bir problem var mı? Bir de bu anticheat çok sıkıntılı o yüzden görmüyor olabilir. Xbox 360 programı çalıştırmadan deneme şansınız var mı? Ayrıca oyunları illaki Steam'den almak gibi bir şeyiniz yoksa EA Play üzerinden FIFA 23 almak daha uygun haberiniz olsun.

Diğer oyunlarda sorunsuz çalışıyor hocam sadece FIFA 23'te bunu yaptı.

Hiçbir şeyle tanıtmasaydınız iyiydi buradan sonra nasıl çözülür bilmiyorum ama direkt USB ile bağladıktan sonra kolu görüyor zaten, kontrolcü ayarlarından genel ayarlara gelip oradan kolun tuşlarının atamasını yapıp kaydederken de PS3 veya genel kontrolcü olarak seçince tanımlanıyor.

Tanıtmayınca hiç görmüyordu fakat sizin şu dediğiniz ayarlara nereden ulaşabilirim oyun içinden mi yoksa Steam'den mi?

Arkadaşlar sorunu kendim çözdüm arkadaşın dediği gibi genel kontrolcü ayarlarından sonra orada kendi gamepadimi seçip PS3 kolu olarak okuttum ve oyunda sorunsuz çalışıyor.
Başka oyunlarda böyle bir problem var mı? Birde bu anticheat çok sıkıntılı o yüzden görmüyor olabilir. Xbox 360 programı çalıştırmadan deneme şansınız var mı? Ayrıca oyunları illaki Steam'den almak gibi bir şeyiniz yoksa EA Play üzerinden FIFA 23 almak daha uygun haberiniz olsun.

Hiçbir şeyle tanıtmasaydınız iyiydi buradan sonra nasıl çözülür bilmiyorum ama direkt USB ile bağladıktan sonra kolu görüyor zaten, kontrolcü ayarlarından genel ayarlara gelip oradan kolun tuşlarının atamasını yapıp kaydederken de PS3 veya Genel Kontrolcü olarak seçince tanımlanıyor.

Oyunla alakalı bir sorun var. Ben Xbox 9.nesil gamepadini kullanıyorum, Bluetooth ile bağlıyken kolu görmüyor, USB kablosu ile bağladığım zaman kolu görüyor ama bazen kontrol ayarları sıfırlanıyor kendi kendine, bazı garip durumlar var oyunda, birkaç kişide daha aynı sorunun olduğunu görmüştüm. F710 da var onda da birkaç kez sorun oluştu.

Başka oyunlarda böyle bir problem var mı? Bir de bu anticheat çok sıkıntılı o yüzden görmüyor olabilir. Xbox 360 programı çalıştırmadan deneme şansınız var mı? Ayrıca oyunları illaki Steam'den almak gibi bir şeyiniz yoksa EA Play üzerinden FIFA 23 almak daha uygun haberiniz olsun.

Hiçbir şeyle tanıtmasaydınız iyiydi buradan sonra nasıl çözülür bilmiyorum ama direkt USB ile bağladıktan sonra kolu görüyor zaten, kontrolcü ayarlarından genel ayarlara gelip oradan kolun tuşlarının atamasını yapıp kaydederken de PS3 veya genel kontrolcü olarak seçince tanımlanıyor.

Tanıtmayınca hiç görmüyordu fakat sizin şu dediğiniz ayarlara nereden ulaşabilirim oyun içinden mi yoksa Steam'den mi?

Arkadaşlar sorunu kendim çözdüm arkadaşın dediği gibi genel kontrolcü ayarlarından sonra orada kendi gamepadimi seçip PS3 kolu olarak okuttum ve oyunda sorunsuz çalışıyor.

Son düzenleme:
Çözüm

İyi oyunlar, fakat çözüm olarak benimkini işaretleseydiniz keşke 🤣

Geri
Yukarı