FIFA mı PES mi?

FIFA 20 - PES 2020

• FIFA 20

• PES 2020

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
FIFA komple bir futbol simülasyonudur. Ülke, lig, takım, kadro, oyuncular, fut, oyuncu alım-satım, gerçek maçlara göre her hafta güncellenen değerler vs. ile sana komple bir deneyim yaşatır. Atmosfer mükemmeldir. Pes in oyun dinamiğine göre biraz ağır kalır. Uzun sene pes oynayan biri FIFA'ya geçince zorlanır. Gerçek futbol maalesef zordur.

Bence siz bu konuya çok taraflı bakıyorsunuz. Bu konu AMD-İntel, BMW-Mercedes, İOS-Android gibi cevabı olmayan konulardır. Bana göre de en gerçekçi futbol simülasyonu PES. Bu arada hem PC hem de Xbox konsolumda iki oyun da yüklü. İkisini de aktif bir şekilde oynuyorum. O yüzden gönül rahatlığı ile kıyaslama yapabiliyorum. O yüzden bence kendinizi çok yormayın. İsteyen istediğini oynasın. Siz Minecraft devam edin. 🙂

Bence siz bu konuya çok taraflı bakıyorsunuz. Bu konu AMD-İntel, BMW-Mercedes, İOS-Android gibi cevabı olmayan konulardır. Bana göre de en gerçekçi futbol simülasyonu PES. Bu arada hem PC hem de Xbox konsolumda iki oyun da yüklü. İkisini de aktif bir şekilde oynuyorum. O yüzden gönül rahatlığı ile kıyaslama yapabiliyorum. O yüzden bence kendinizi çok yormayın. İsteyen istediğini oynasın. Siz Minecraft devam edin. 🙂
Gerçekçi simülasyon oyununa bakın oyuncu kariyer modunda emekli olduktan sonra tekrar 18 yaşında başlatıyor. 😂 😂

Gerçekçi simülasyon oyununa bakın oyuncu kariyer modunda emekli olduktan sonra tekrar 18 yaşında başlatıyor. 😂 😂

Bu cümlenizden sonra sizlerle tartışmaya girdiğim için kendime çok kızdım. Oyunun sadece bir modunu ele alarak bu şekilde konuşmanız gerçekten çok saçma. Ben bu tartışmaya devam etmeyeceğim.

Bu cümlenizden sonra sizlerle tartışmaya girdiğim için kendime çok kızdım. Oyunun sadece bir modunu ele alarak bu şekilde konuşmanız gerçekten çok saçma. Ben bu tartışmaya devam etmeyeceğim.
Tartışmaya devam edemezsiniz zaten savunacak bir argümanınız yok , ben Pes ile Minecraftı eşdeğer nitelikte görürken siz bana laf soktuğunuzu zannederek Minecraft oyna diyorsunuz 😂 Biri arcade, diğeri simülasyondur. Biri Manchester redtir, diğeri Manchester United. Biri Romaldinhodur, diğeri Ronaldinho. Biri üç pasla goldür, diğeri orta saha mücadelesi. Biri çalımdır, diğeri hava topu. Biri Europa Championstur, diğeri Champions League. Biri yuvarlıktır, diğeri kare. biri Master Leaguedir, diğeri Ultimate Team. Biri Bosphorus Fc dir, diğeri Beşiktaş. Biri İstanbul yellow, diğeri Galatasaray.... gibi örneklerle Pes ve FIFAyı karşılaştırabiliyorum.

Öncelikle son çıkan oyunlara göre yorumlayalım lütfen.

Ben iki oyunu da denedim. FIFA gerek grafikleriyle olsun, gerek oynanışıyla olsun, önde olduğunu çok net gösteriyor.

FIFA'nın tek eksiği bağlantı sorunları, 2015'den beri çözemediler maalesef.

PES ise grafikte geri kalmış, oynanış 2020'ye göre olumlu anlamda değişmiş. Henüz 1-2 saat deneyimledim.
Uzun süre pes oynadım fakat fifa ya geçince değişti hemen oynanış olsun atmosfer olsun lisanslar olsun spiker olsun menejer olma modu olsun fifa çok güzel bir oyun

Hayatımda hem pes oynadım ama FIFA oynadığımda bırakamadım resmen FIFA efsanedir şu an 19 oynuyorum 22 PS5'te oynamıştım bayağı efsaneydi FIFA almaya değer.

Yeni konular

Geri
Yukarı