Filament tavsiyesi

Esun PLA+ siyah ve FK filament siyah, beyaz kullandım.

FK Filament Beyaz : 2/10. Hiç beğenmedim. Bir türlü baskı alamadım.
FK Filament Siyah: 7/10. Fena değil ama gene uğraştırdı baya.
Esun PLA+ Siyah: 9/10. Bir kaç denemeyle direkt uygun sıcaklığı bulup filamentin tamamıyla sorunsuz çıktılar aldım.

Esun pla+ siyah ve fk filament siyah, beyaz kullandım.

Fk filament beyaz: 2/10. hiç beğenmedim. Bir türlü baskı alamadım.
Fk filament siyah: 7/10. fena değil ama gene uğraştırdı bayağı.
Esun pla+ siyah: 9/10. birkaç denemeyle direkt uygun sıcaklığı bulup filamentin tamamıyla sorunsuz çıktılar aldım.

Kardeşim abg marka filement nasıl bilgin var mı?

Şu an Microzey kullanıyorum, Robobloq'un kendi adıyla sattığı da Microzey. Kampanyada 100 TL altına 4-5 makara aldım. Bir renk makara sorunlu idi, iade vs. sorun çözüldü. Turuncu ve kırmızısı renk açısından vasat.

CCtree grisi senin istediğin gibiydi ama siyahı makarada kırılıyordu ve sargısı berbattı. O kadar kötü bir sargıydı ki makara tutucuyu kıracaktı, yani printerı açık bırakıp gidiyorsan belli riskleri var. Benim tablayı yere atan baskım bile oldu, kırılmadı ilginçtir.

Sunlu, yapışmama sorununu ilk katmanda 240 derecede basarak aştıktan sonra sorunsuzdu, beklediğim bir renk var, o gelirse ancak.

Elas3d, kampanyada 100'e almıştım, evde açılmayan bir o makara var.

Porima, sitesinden sipariş geçip aldım, sırf kırmızı rengi için aldım, süper. Microzey ten rengi de süperdir.

Creality ABS, gayet güzel, tek makaralık sorunsuz kullanım. Sendeki renk ile neredeyse birebir aynı.

Bunların içinde bir daha asla diyeceğim CCtree'dir.

Diğer markaları denemedim. FK ve Uzaras'ı denemek için bile almam.

Cctree markasının siyah ve beyaz filamentini kullandım. 10/10 bir ürün. Hem kalitesi hem dayanıklılığı beni etkiledi. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Abg ve porima önerilen markalar arasında. Daha kullanmadım ama tavsiye edeni çok. Fk filament sarı renk kullandım ve düzgün baskı alamadım, alsam bile hemen kırılıyor. Fk bende iyi bir izlenim bırakmadı. Uzaras F/P ürünü. Baskılar güzel çıkıyor ama %20 doluluk oranında aldığım baskılar çok dayanıklı olmuyor. Aynı dolulukta ve cctree ile bastığımda ise baskılar dayanıklı oluyor. Bu yüzden uzaras benim için 7/10 bir ürün.

Geri
Yukarı