Çözüldü FileZilla dosya aktarım hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Kod:
Durum:    /Mucosoft/***.php indirilmesine başlanıyor
Komut:    PASV
Yanıt:    227 Entering Passive Mode (194,29,70,125,230,118)
Komut:    RETR ***.php
Yanıt:    150 Connection accepted
Yanıt:    226 Transfer OK
Hata:    GnuTLS sorunu -9, gnutls_record_recv içinde: Error decoding the received TLS packet.
Durum:    Sunucu TLS bağlantısını düzgün bir şekilde kapatmadı
Hata:    Could not read from transfer socket: ECONNABORTED - Bağlantıdan vazgeçildi
Hata:    Dosya aktarılamadı

Her dosyayı sorunsuz indiriyor fakat 73 KB boyutundaki bu dosyayı indiremiyor. Sorun ne? Nasıl çözülür?

Çözüm
Dosyanın Read izni olmayabilir.
FileZilla tam yetkiye sahip. Onunla ilgisi yokmuş. Dosya boyutu sınırı ile alakalıymış.

Sorunu çözmek için yapılması gerekenler şunlar:

1. FileZilla sunucu paneli üzerinden "Edit -> Settings -> Miscellaneous" kısmına girilir.
2. Burada buffer boyutları yer alıyor. Buradaki sayılar yükseltilmeli. Aktarılacak dosya boyutunun 2 katı kadar olursa daha iyi olur.
Dosyanın Read izni olmayabilir.
FileZilla tam yetkiye sahip. Onunla ilgisi yokmuş. Dosya boyutu sınırı ile alakalıymış.

1. FileZilla sunucu paneli üzerinden "Edit -> Settings -> Miscellaneous" kısmına girilir.
2. Burada buffer boyutları yer alıyor. Buradaki sayılar yükseltilmeli. Aktarılacak dosya boyutunun 2 katı kadar olursa daha iyi olur.

Çözüm

Kendi sorununuzu kendiniz çözdünüz ya Allah sizi ne yapmasın hocam?

Kendi sorununuzu kendiniz çözdünüz ya Allah sizi ne yapmasın hocam?
Technopat büyülü bir site gibi. Uzun uzun araştırıyorum, çözmeye çalışıyorum. Konuyu paylaştıktan birkaç dakika sonra çözümünü buluyorum. Zaten bu zamana kadar kimse sormamış, başkasına da yardımcı olur.

Technopat büyülü bir site gibi. Uzun uzun araştırıyorum, çözmeye çalışıyorum. Konuyu paylaştıktan birkaç dakika sonra çözümünü buluyorum. Zaten bu zamana kadar kimse sormamış, başkasına da yardımcı olur.
Haklısın ama Allah bilir kimin işi düşer. Ülke (velet sesi ile) "Benim bilgisayarım var ve GTA 5 kaldırıyor" diyen "Velet" denilen insan toplumu ile dolu. Neredeyse hiçbir çocuk kendini geliştirmiyor. Senin gibi FTP ile uğraşan kaç kişi vardır Allah bilir. Site kurmak ile uğraşan, kendi MC Server'ını kurmaya çalışan, oyun kodlayan veya tasarlayan kaç kişi var bu ülkede hocam. Evet çocukların üzerine düşülmemesi en büyük etken. Babam bana hep derdi İngilizce kelime ezberle diye. Şimdi neden dediğini daha iyi anlıyorum. Neyse burada gereksiz "Duyar" kasmış gibi oldum (bu kasmak, kasılmak kelimesini bu teknoloji etrafında kullanan ve yaygınlaştıran kişiyi bulup tokatlamak istiyorum m) ama öyle değil. Ben gerçekleri söylüyorum.

1. FileZilla sunucu paneli üzerinden "edit -> settings -> miscellaneous" kısmına girilir.
2. burada buffer boyutları yer alıyor. Buradaki sayılar yükseltilmeli. Aktarılacak dosya boyutunun 2 katı kadar olursa daha iyi olur.

Yazdıklarnı bulamadım.

Kod:
Durum:    /Mucosoft/***.php indirilmesine başlanıyor
Komut:    PASV
Yanıt:    227 Entering Passive Mode (194,29,70,125,230,118)
Komut:    RETR ***.php
Yanıt:    150 Connection accepted
Yanıt:    226 Transfer OK
Hata:    GnuTLS sorunu -9, gnutls_record_recv içinde: Error decoding the received TLS packet.
Durum:    Sunucu TLS bağlantısını düzgün bir şekilde kapatmadı
Hata:    Could not read from transfer socket: ECONNABORTED - Bağlantıdan vazgeçildi
Hata:    Dosya aktarılamadı

Her dosyayı sorunsuz indiriyor fakat 73 KB boyutundaki bu dosyayı indiremiyor. Sorun ne? Nasıl çözülür?
hocam siz çözmüşsünüz sorunu Miscellaneous kısmından aynı sorunu bende yaşıyorum. Miscellaneous kısmı nerede acaba?

Geri
Yukarı