Film izlerken görüntü neden karıncalanıyor?

• Konuyu başlatan Dias
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 3B

Dias

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bu sorunu film indirince fark ettim. Mesela YouTube videosunda böyle bir sorun yok ama indirdiğim filmi izlerken ekranda karıncanlanmalar oluyor. Bunu nasıl çözebiliriz?

Dosya Ekleri

• internet.jpg
    internet.jpg
    88,6 KB · Görüntüleme: 192
  • internet 2.jpg
    internet 2.jpg
    93,9 KB · Görüntüleme: 204
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, bu sorunu film indirince fark ettim. Mesela YouTube videosunda böyle bir sorun yok ama indirdiğim filmi izlerken ekranda karıncanlanmalar oluyor. Bunu nasıl çözebiliriz?

Ekran kartı veya monitör mefta olmuş.

Hocam ben görmedim ama şaka gibi kör oldum😁.

İndirdiğiniz dosyaya göre değişir. O dosyanın alındığı kaynakta sorun olabilir. Ayrıca fotoğrafta herhangi bir karıncalanma gözükmüyor.
Ekran kartı veya monitör mefta olmuş.
Bunu gösteren mantıklı bir argüman sunar mısın?

İndirdiğiniz dosyaya göre değişir. O dosyanın alındığı kaynakta sorun olabilir. Ayrıca fotoğrafta herhangi bir karıncalanma gözükmüyor.

Bunu gösteren mantıklı bir argüman sunar mısın?

Fotoğrafta gözükmüyor çünkü.

Ama YouTube ya da internette bir şey izlerken olmuyor. Sitede gezinirken yani herhangi bir görüntüde karıncalanma yok. Sadece indirdiğim filmleri izlerken böyle bir sorun oluyor. Ekran kartından olsa her şeyde olması gerekmez mi bu sorunun?

Karıncalanma öyle olmaz araştırıp görsellere bakabilirsiniz karıncalanma olsa böyle rahat izleyemessiniz.

Geri
Yukarı