Film izleyerek yabancı dil öğrenmek mümkün mü?

Selam. Günde en az 4 saat olmak üzere İngilizce çalışıyorum, bazen çok sıkılıyorum sıkıldığım zamanda film izlemek istiyorum. Ama nasıl izlemem gerektiğini bilmiyorum. Sadece İngilizce dublajlı İngilizce alt yazı mı izlemeliyim yoksa Türkçe dublaj İngilizce alt yazı mı? Aydınlatırsanız sevinirim.

Öğrenmede değil telaffuz konusunda size yardımcı olur.

Listening gelişir fakat öğrenmiş sayılmazsınız. Listening geliştirmek için iyidir Türkçe alt yazılı veya İngilizce alt yazılı film/dizi izlemek. Fakat dediğim gibi. Sizde bir zaman sonra anlıyorum ama konuşamıyorum gibi bir sorun oluşabilir. Speakinginizi geliştirmek içinde omegle tarzı sitelerden konuşarak veya Online oyunlardan İngilizce konuşarak yabancı serverlardan. Geliştirebilirsiniz. Cambly tarzı uygulamalara para vermeyin bence ama.

Sanmıyorum. Ben ilk başta insanlarla konuşarak temel attım sonra da bu temellerle dizi izledim bilmediğim kelimleri not aldım.
İngilizce böyle tecrübeyle sabit öğreniliyor.
Ama grammer de lazım arada bakıyorum.

Dostum gramer bilgin varsa kelimeleri de ya kullana kullana ya daezberlersin pratik yapacak kimse yoksa dizi film izleyebilirsin anlamada sorun yaşıyorsan video hızını 0.75 yap mesela anlarsın anlamiyorsan 0.50 yap onu yavaş yavaş arttir ve daha sonra seçilebilir gelecek sana başkaları hızlı konuştuğu zaman da anlıyorsun kulak asinaligi yapar ama gramer bilgin yoksa kelime bilmiyorsan sana çok da bir şey katacagini sanmıyorum.

Selam. Günde en az 4 saat olmak üzere İngilizce çalışıyorum, bazen çok sıkılıyorum sıkıldığım zamanda film izlemek istiyorum. Ama nasıl izlemem gerektiğini bilmiyorum. Sadece İngilizce dublajlı İngilizce alt yazı mı izlemeliyim yoksa Türkçe dublaj İngilizce alt yazı mı? Aydınlatırsanız sevinirim.
Bence ingilizce alt ve ses en iyisi. Bir süre sonra dil kafanıza oturduğu için kelime darağcınız ve gramer bilginizle baş başa kalıyorsunuz. Onlar da yeterli olunca sinemada altyazıları okumadan film izleyip gurulanıyorsunuz, bende böyle oldu geçern Spider Man'e gittiğimde.

Herkese çok teşekkür ederim hepinizin söylediklerini dikkate alacağım, A2-B1 arasındayım diyebilirim. Lamborghini: The man behind the Legend filmini İngilizce dublaj İngilizce alt yazı olarak ilk 15 dakikasını izledim ve %70'ini anladım, filmin ne seviyede olduğunu bilmiyorum ama devam ediyorum. Her hafta İngilizce dublaj İngilizce alt yazı, sonra İngilizce dublaj Türkçe alt yazı olmak üzere iki defa bir filmi izleyeceğim, umarım yararı dokunur tekrardan yazdıklarınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı