Film izleyerek yabancı dil öğrenmek mümkün mü?

veysel000

Hectopat
Selam. Günde en az 4 saat olmak üzere İngilizce çalışıyorum, bazen çok sıkılıyorum sıkıldığım zamanda film izlemek istiyorum. Ama nasıl izlemem gerektiğini bilmiyorum. Sadece İngilizce dublajlı İngilizce alt yazı mı izlemeliyim yoksa Türkçe dublaj İngilizce alt yazı mı? Aydınlatırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İngilizceyi tam öğretmez ama bilinç altınıza o kelimeleri ve telaffuzları yerleştirir. Alt yazıdaki Türkçe kelimelerle birleşince kelimelere olan hakimiyetiniz artar ve ders alırsanız diğerlerine kıyasla çok daha hızlı öğrenirsiniz

Selam. Günde en az 4 saat olmak üzere İngilizce çalışıyorum, bazen çok sıkılıyorum sıkıldığım zamanda film izlemek istiyorum. Ama nasıl izlemem gerektiğini bilmiyorum. Sadece İngilizce dublajlı İngilizce alt yazı mı izlemeliyim yoksa Türkçe dublaj İngilizce alt yazı mı? Aydınlatırsanız sevinirim.

Sadece dinleyerek öğrenemezsin ama bence dil öğrenirken en önemli kısım maruz kalmak olduğu için kesinlikle büyük katkısı var.

İngilizce dublaj, Türkçe alt yazı daha iyi olur bence.
Filmdeki karakterin dediklerini aklınızda Türkçeye çevirirsiniz alt yazı ile uyuşuyor mu öğrenirsiniz.

Seviyenize göre anlaşılabilir İngilizce konuşulan dizi ve filmleri izleyebilirsiniz. Eğer İngilizcem iyidir derseniz İngilizce dublaj + İngilizce alt yazı izlemenizi, orta seviyeyse İngilizce dublaj + Türkçe alt yazı izlemenizi tavsiye ederim.

Önce alt yazı olmadan inglizce izle. Ardından altyazılı izle. İlk izlemede tam oturtamayacaksın ama ardından altyazılı izlediğinde kafanda yer edecek. 4 saat ingilizceye ek olarak haftada en az bir kez bir filmi iki kez bu şekilde izlemek iyidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı