Film sitesi açmak için gerekenler

Umut Akay

Hectopat
Arkadaşlar ben film sitesi açmak istiyorum ama pek anlamam bu işlerden. YouTube'den videolar izledim ama çoğu eski olduğu için pek yardımcı olmadılar. Daha acemi olduğum için domaine para vermek istemiyorum zaten ücretsiz domainde film atarsam site hemen kapanacağını biliyorum o yüzden siteyi kullanıma açmayı düşünmüyorum. Kısacası ilk olarak ücretsiz bir web sitesi açıp kullanıma açmayı pek düşünmüyorum (açabilirim de) daha sonrasında öğrendikten sonra bir domain alıp sitemi film & dizi sitemi oluşturmayı planlıyorum. Yardımcı olabilecek var mı ne yapmam gerektiğiyle ilgili?

Ekleme yapayım film sitesi dışında site de önerebilirsiniz o önerdiğiniz sitede de yardımcı olursanız sevinirim. Para kazanmak gibi bir amacım ücretli hosta geçince host & domain parasını çıkarsa yeterli olacaktır benim için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer yasal bir site yapmak istiyorsan.
1-Çok para : Filmlerin lisansını almak için gerekli.

Şu anlık lisans satın alamam hiç hit olmayacağı için telifsiz filmler atabilirim şimdilik ama pek bilgim yok site açmakla ilgili siteyi nereden açmalıyım sizce deneme amaçlı WordPress falan mı?

Eğer telifli bir filmi korsan bir şekilde siteye atarsan kazancın helal olmaz. Eğer Müslümansan dikkat et.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anlık lisans satın alamam hiç hit olmayacağı için telifsiz filmler atabilirim şimdilik ama pek bilgim yok site açmakla ilgili siteyi nereden açmalıyım sizce deneme amaçlı WordPress falan mı?

Ben senin yerinde olsam oturup bir yandan PHP falan öğrenir bir yandan sitemi kodlardım. Belki biraz uzar ama siteye tamamen hakim olursun. İstediğini ekler istediğini çıkartırsın.

Haram kazanç gibi bir niyetim yok bu işi hobi amaçlı yapacağım zaten daha önceden HTML ufaktefek siteler açmıştım lise projesi için fena bir site de değildi yani şimdilik telifsiz filmler falan yüklerim zaten ücretsiz kullanacağım için kazanç elde etmeme gerek yok WordPress gibi bir siteden film sitesi açabilir miyim?

Geri
Yukarı