Film ve oyun için monitör tavsiyesi

Biyolog

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba film izlemek ve oyun oynamak için 24 inç boyutunda IPS monitör arıyorum, oyun benim için çok önemli değil 144Hz olmasına gerek yok. 3 tane monitör gözüme kestirdim benzer özellikteler. Bu üçü arasından hangisini tavsiye edersiniz ve bunlar dışında 1400 TL'yi aşmayacak şekilde sizin öneriniz var mı?
1- Asus VZ239Q 23" 75 Hz 5ms (Display+HDMI+D-SUB) FreeSync FHD Fiyatı
2- Acer NITRO VG240Ybmiix 23.8" 75Hz 1ms (HDMI+Analog) FreeSync Fiyatı
3- HP 3KS62AA 23.8" 5ms (Analog+HDMI) Full HD FreeSync IPS Fiyatı

Son düzenleyen: Moderatör:
En fazla özellik barındıran Acer gibi ama çok önermiyorlardı neden bilmiyorum. Ama Asus'u da tercih edebilirsiniz.

ASUS'un 27 inch modelini bulabilirseniz daha iyi olur.

Diğer monitörler sanki daha çok ofis monitörü gibi. Ben olsam Acer'ı alırdım daha hoş bir görüntüsü var ve özelliklerine bakınca daha iyi görünüyor ama kullanmadığım için kesin Acer al diyemem.

İkisi de attıklarınızdan daha iyidir.

Philips'in renk gamutları çok daha yüksek, Asus da gerçek 8 bit.

Attıklarınız birbirinin kopyası, hem renk derinlikleri 6 bit + FRC, hem de renk gamutları yüksek değil. Sadece HP çok az daha parlak.

Attıklarımı önerirm.

1080P'de 27 inç çok büyük ve bu yüzden pikseller arası fark daha fazla. Bu yüzden görüntü kalitesi düşüyor. 27 inçten sonra 2K ve 4K ekranlara yönelmek gerekiyor.

Monitörün dibine girmediğin sürece pikseller gözüne takılmaz.

Öneriniz için teşekkür ederim. Attıklarınız arasından Philips hoşuma gitti daha şık bir görünüme sahip, Asus'un dinamik kontrast oranı daha yüksek ama çok önemli değil sanırım bu durum.

Öneriniz için teşekkür ederim. Attıklarınız arasından Philips hoşuma gitti daha şık bir görünüme sahip, Asus'un dinamik kontrast oranı daha yüksek ama çok önemli değil sanırım bu durum.
Evet. Dinamik kontrast'a değil statik kontrasta bakmalısınız. Hatta başka bir mesajımda şöyle açıklamıştım;

Ama ikisi arasından gerçek 8 bit olduğundan ASUS da alınabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…