Filozof Atakan hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Sosyal medya üzerinden teşhis koymaya ne meraklı insanlar varmış. Adam 2-3 dakikalık bir videoya göre karakter analizi yapıyor. İşte "falanca filanca bozukluğu var" diye de üstün bilgisini konuşturuyor(!)

10 yaşında bir çocuğun bu tarz davranışları yapması normal. Adı üzerine çocuk. Herkes edep/adap sözleri paylaşıyor da siz kendi çocuk halinizi bir hatırlayıverseniz ya? Unuttunuz kesin.(Böyle düşünenlere söylüyorum.) Çocuk ön plana çıkmak ister, ilgiler üzerinde olsun ister. Hemen hemen hepimiz böyleydik zamanında. Ama o istek ve arzu ilerleyen yaşlarda yok oluyor merak etmeyin. Ortada o yönde bir bozukluk yok yani. İşte egoymuş da ünmüş de bilmem ne...

Çocukluğunu yaşama mevzusuna gelirsek; bizzat kendisi böyle bir şeyin olmadığını söyledi. Yaşıyor yani... Sizin çocukluktan ne anladığınıza bağlı o. Etrafı yakıp yıkan, "wooo" diye bağıran hiperaktif(!) bir çocuktansa Atakan' ı yeğler gibiyim. Ya da eline tablet verip çocuğu aptallaştırmaktansa böyle olsun. Gereken eğitimi aldığı takdirde aşamayacağımız engel olduğunu zannetmiyorum.

Sözlerimi bağlayacak olursam; 10 yaşındaki bir çocuk üzerinden adap/edep, duyar kasanlar; net söyleyeyim ki karakter olarak gelişmemiş, aşağılık kompleksine sahip bireyler olabilirler. Bu linçlerin sebebi 10 yaşında bir çocuğun, birçoğunuzun(Tekrar belirteyim, böyle düşünenlere söylüyorum.) belki de ömrü hayatında ulaşamayacağı bir düşünce noktasına gelmiş olması da olabilir. Bu da bazı insanları tabi huzursuz eder. Klişe olacak belki ama; kıskanma durumu var gibi ya... Zira 10 yaşında zayıf bir çocuğu(ÇOCUK) saygı ve adap gibi kriterlerle linç eden insanları başka türlü tanımlayamayız.

Son düzenleme:
Selamlar arkadaşlar, size sormak istediğim Filozof Atakan adında 10 yaşında bir çocuğun konuşması ile gündeme gelmesi. Benim görüşüm DNA sı bozulmuş olabilir. Zaten fark ettiyseniz dinden bi haber, bakışları tuhaf, ukala ve bana itici geldi. Bir ropörtajda annesinin sözünü kesiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Allah ailesine ve öğretmenlerine sabır versin. Tabi bunlar benim görüşüm. Sizce çocuk nasıl? Ben mi yanlış düşünüyorum?
Din ne alaka şu çomarlığı bırakın dindar nesil yetiştirdiler aha gördük tecavüz hırsizlik herşey dindarlarda birakın şu dini artık herkes müslüman veya dindar kafada olmak zorunda değil.

Mevcut olan zekayı ne denli faydaya çevireceği meçhul. Doğmamış bebeğe don biçilmez, daha çok vakit var önünde. En yakındakilerinin çocuğun hayatını bu yönde olumsuz etkilemesi çok üzücü. Çocuk ne yaptığının farkında gibi gözüksede muhtemelen değildir. Medyada sağolsun ortada bir b.k varsa güzel sıvarlar. Kötü örnek oluşmuş, izleyen çocukların üzerinde gereksiz bir baskı oluşabilir. Neyse absürt habersiz bir yıl geçirmeyi bizim bünye kaldırmaz zaten. Her yıl 3-5 garip vatandaş parlatıp ileride hatırlamayız.

Din ne alaka şu çomarlığı bırakın dindar nesil yetiştirdiler aha gördük tecavüz hırsizlik herşey dindarlarda birakın şu dini artık herkes müslüman veya dindar kafada olmak zorunda değil.
EE sen de genelleme yapıyorsun dostum. Artık kaç kere dememiz gerekiyor? kusursuz olan müslümanlar değil, islam. Seçersin seçmezsin buna karışmaya hakkımız yok, saygımızda sonsuz. Fakat her insan bir değildir.
Çocuk hiper zeki falan değil, 250 kitap okusada ( ben imkan vermiyorum buna) çok kitap okuyan çok bilir, çok zeki olur gibi bir şey söz konusu olamaz.
O yaştaki bir çocuk anarşi gibi kelimeleri sadece içi boş olarak öğrenmiş olur. Bizim ülkemiz insanı her şeyi abartmaya bayıldığı için bu denli gündem olması çok normal.
Asla akıllanmaz, uslanmaz bir milletiz biri başarı elde edince hemen pohpohlayıp hem o kişiye zarar veriyoruz, hem de makatını kaldırıyoruz. Yazık ne diyeyim.

10 yaşındaki bir çocuk için yanlış olduğunu düşünüyorum, mesela yurt dışında 10 yaşında üniversiteye giden bir çocuk daha vardı. Üniversite ve hayat sadece bilgi ve zekadan ibaret değil, tecrübe edilmesi gereken bir çocukluk ve ergenlik süreci var. 10 yaşındaki bir birey sonuçta, her ne kadar 250 kitap falan filan okusa da 10 yaşında bu çocuk. İlerde asosyal olur büyük ihtimalle, yaşıtları Cars 3 izliyor çocuk Darwin okuyor. Kısaca bu çocuk ailesinin beklediği gibi filozof falan olamaz maalesef.

EE sen de genelleme yapıyorsun dostum. Artık kaç kere dememiz gerekiyor? kusursuz olan müslümanlar değil, islam. Seçersin seçmezsin buna karışmaya hakkımız yok, saygımızda sonsuz. Fakat her insan bir değildir.
Çocuk hiper zeki falan değil, 250 kitap okusada ( ben imkan vermiyorum buna) çok kitap okuyan çok bilir, çok zeki olur gibi bir şey söz konusu olamaz.
O yaştaki bir çocuk anarşi gibi kelimeleri sadece içi boş olarak öğrenmiş olur. Bizim ülkemiz insanı her şeyi abartmaya bayıldığı için bu denli gündem olması çok normal.
Asla akıllanmaz, uslanmaz bir milletiz biri başarı elde edince hemen pohpohlayıp hem o kişiye zarar veriyoruz, hem de makatını kaldırıyoruz. Yazık ne diyeyim.
Ben çocuğa bişey demiyorum zaten yaşına göre donanımlı fazla abartılıyor gündemi örtmek için.
Genelleme yapıyorum çünkü dindar geçinenlerin hepsi aynı dinden tiksindirttiniz insanlari sağolun.

Ben çocuğa bişey demiyorum zaten yaşına göre

Genelleme yapıyorum çünkü dindar geçinenlerin hepsi aynı dinden tiksindirttiniz insanlari sağolun.
'Genelleme yapmıyorum' diyorsun. Hepiniz aynısınız diyorsun, senin dinle bir sorunun var hocam. Beni irdelemez, istediğin gibi yaşamakta özgürsün fakat bu düşünce yapısından kurtulmanı öneririm.
Beni daha tanımadığın halde, hepiniz aynısınız diyebiliyorsan bence sıkıntıların var.
Ayrıca, yeni nesilin dinden uzaklaşmasının en büyük nedeni yapılması gereken sorumlulukların zor gelmesi. Daha rahat içip, dolaşmak, sevişmek için. Verilen yükümlülükleri yapmak işlerine gelmediği için, direk İslam karşıtı oluyorlar. İşin garibi, diğer dinlerle sorunları yok fakat diğer dinlerde de yasaklar ve sorumluluklar var. Cidden kendi araştırıp hür iradesiyle farklı bir inanca veya inançsızlığa geçenlere lafım yok, ama büyük çoğunluğunuz bu kafadasınız.

'Genelleme yapmıyorum' diyorsun. Hepiniz aynısınız diyorsun, senin dinle bir sorunun var hocam. Beni irdelemez, istediğin gibi yaşamakta özgürsün fakat bu düşünce yapısından kurtulmanı öneririm.
Beni daha tanımadığın halde, hepiniz aynısınız diyebiliyorsan bence sıkıntıların var.
Ayrıca, yeni nesilin dinden uzaklaşmasının en büyük nedeni yapılması gereken sorumlulukların zor gelmesi. Daha rahat içip, dolaşmak, sevişmek için. Verilen yükümlülükleri yapmak işlerine gelmediği için, direk İslam karşıtı oluyorlar. İşin garibi, diğer dinlerle sorunları yok fakat diğer dinlerde de yasaklar ve sorumluluklar var. Cidden kendi araştırıp hür iradesiyle farklı bir inanca veya inançsızlığa geçenlere lafım yok, ama büyük çoğunluğunuz bu kafadasınız.
Tamamen tiksinç bir arap kültürünü islam sandığınız için gençler uzaklaşıyor sorumlulukmuş sorsan kac kişiye zekat verdin yok cumadan cumaya namaza gidersin ama en kral müslüman sensin degil mi? Ayrıca düzgün oku yapmıyorum yazmıyor orda.

Yeni konular

Geri
Yukarı