Filtre kahve acı oluyor

Cyned

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Kahve Dünyasının Etiyopya kahvesini kullanıyorum kaynar direkt üstüne dökmememe rağmen demleme süresini az tututmama ve kahve miktarını az tutmama rağmen Türk kahvesi gibi acı bir tat alıyorum. Kahveden dolayı mı yoksa benim mi bir yanlışım var ve acı olmaması için ne yapmam lazım?

Son düzenleme:
Kaynar suyu direkt üstüne döktüğün için kahveyi yakıyor olabilirsin (su kaynadıktan sonra 1-1.5 dakika bekletirsen bu sorun ortadan kalkar). Kahvenin ölçüsünü damak zevkine göre azaltmayı deneyebilirsin. Etiyopya da deneyimlediğin diğer kahvelere nazaran daha yoğun bir tat veriyor olabilir.

Kaynar suyu direkt üstüne döktüğün için kahveyi yakıyor olabilirsin (su kaynadıktan sonra 1-1.5 dakika bekletirsen bu sorun ortadan kalkar). Kahvenin ölçüsünü damak zevkine göre azaltmayı deneyebilirsin. Etiyopya da deneyimlediğin diğer kahvelere nazaran daha yoğun bir tat veriyor olabilir.

Çok pardon yanlış yazmışım su kaynadıktan 1 dakika gibi bir süre sonra üstüne döküyorum fakat hala acı.

kahve dünyası, mehmet efendi vb. zincir kahvelerin hepsi kötü. Bir de büyük ihtimalle french press de demlediğin varsayarsak, hazır aldığın o kahvelerin öğütüm derecesi frenchpress için biraz ince kaçıyor ve suyun sıcaklığı, bekleme süren uygun olsa bile acı bir tat oluşmasına sebep oluyor. sanalbaharat'dan Etiyopya Yirgacheffe frenchpress'e uygun öğütüm alıp deneyimlersen diğer içtiğin zincir kahvelerin ziftten başka birşey olmadığını anlarsın.

Kahve dünyası, Mehmet efendi vb. zincir kahvelerin hepsi kötü. Bir de büyük ihtimalle french press de demlediğin varsayarsak, hazır aldığın o kahvelerin öğütüm derecesi frenchpress için biraz ince kaçıyor ve suyun sıcaklığı, bekleme süren uygun olsa bile acı bir tat oluşmasına sebep oluyor. Sanalbaharat'dan Etiyopya Yirgacheffe frenchpress'e uygun öğütüm alıp deneyimlersen diğer içtiğin zincir kahvelerin ziftten başka bir şey olmadığını anlarsın.

Normalde çekirdek olaraktı oradaki kişi bana ne için öğüteyim dediğinde french press dedim onun için öğüttü incede değildi kalında değildi ve bunun araya gitmesini istemiyorum acı olmaması için bir şey yapabilir miyim?

Geri
Yukarı