Filtre kahve en iyi ne ile yapılır?

Normal çay demliğinden mi bahsediyorsun? Kontrollü bir su döküşü sağlayamazsın.
Bu sebeple de demlediğin kahve kötü olur. V60 gibi ekipmanları kullanmaktaki amaç kontrolün bizde olması.

Bunların yanında 1 adet de 0.1 gram hassasiyetli hassas tartı alman gerekecek.
Kafana göre su-kahve ekleyemezsin. Nitelikli kahve demlemeye girince bir daha çıkamıyorsun.
Dışarıda kahve bile içemiyorsun bir süre sonra, tadını beğenmiyorsun. :)
Anladım hocam teşekkürler bu kahve oranlarını anlatan bi video linki varmı elinde acaba

Anladım hocam teşekkürler, Bu kahve oranlarını anlatan bir video linki var mı elinde acaba?
Kahveden kahveye kullanılan reçete değişiyor ama genel diyebileceğim oran 16 gram kahveye 240 ml sudur. 1'e 15-16 yani, 1 gram kahveye 15-16 ml su. Gene en popüler su döküm tekniği 60x4'tür. Ortalama olarak 2 dakika 30 saniyede demleme hedeflenir ama bu kahveden kahveye değişir. Bunlar sadece ortalama değerler. Kronometreli bir tartı alırsanız işiniz rahatlayacaktır.

Kahveler.net ve Kahvekulubu.net forumlarına üye olarak çok faydalı bilgiler edinebilirsin.
Youtube'de Türkçe olarak sayısız kaynak var. Ben V60 ile nitelikli kahve demlemeye başladığımda Kahvetrip kanalını izliyordum. Yeni başlayanlara en az kafa karışıklığıyla temel kuralları anlatan kanallardan birisi bence. Onun da videosunu atayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kahveden kahveye kullanılan reçete değişiyor ama genel diyebileceğim oran 16 gram kahveye 240 ml sudur. 1'e 15-16 yani, 1 gram kahveye 15-16 ml su. Gene en popüler su döküm tekniği 60x4'tür. Ortalama olarak 2 dakika 30 saniyede demleme hedeflenir ama bu kahveden kahveye değişir. Bunlar sadece ortalama değerler. Kronometreli bir tartı alırsanız işiniz rahatlayacaktır.

Kahveler.net ve Kahvekulubu.net forumlarına üye olarak çok faydalı bilgiler edinebilirsin.
Youtube'de Türkçe olarak sayısız kaynak var. Ben V60 ile nitelikli kahve demlemeye başladığımda Kahvetrip kanalını izliyordum. Yeni başlayanlara en az kafa karışıklığıyla temel kuralları anlatan kanallardan birisi bence. Onun da videosunu atayım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok sağol hocam aydınlandım

Yeni konular

Geri
Yukarı