Filtre kahve makinesi önerisi

Playboi

Hectopat
Yer
Detroit
Daha fazla  
Merhaba. Kahveyle çok aram yok aslında ancak şu sıralar uzun süreler çalışmam gerekiyor. Dolayısıyla uykumu açması ve özellikle çalışırken güzel gittiğini düşündüğüm için ucuz yollu bir makine alacağım. Bütçe olarak çok net değilim, fiyatlar hakkında da çok bilgim yok. Dediğim gibi ucuz yollu parasına değecek ve "kardeşim çok abartmaya gerek yok, bu sana yeter" diyeceğiniz bir makine önerisi arıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Arada tat farkı olur mu hocam? Makine alasım geliyor açıkçası çünkü hiç bilmiyorum french press kullanmasını falan.
Youtube'da bolca video mevcut. Arada tat farkı oluyor ama çok fazla içmeyecekseniz makineye gerek yok açıkçası. Uzun soluklu olsun daha sonra da kullanırım derseniz makine tercih edilebilir tabiki. Attığım 1700 tl'lik makine örnek olsun diyeydi. Bilindik -yerli olmayan- markaların makinesini tercih edebilirsiniz, hepsinin çalışma prensibi aynı sayılır. Kağıt filtre içerenleri tavsiye ederim lezzet açısından.

Youtube'da ve Google'da French Press ile kahve makinesi farkını anlatan epey bilgi var. Kısaca özetlersek makinedeki filtreden daha berrak kahve akıyor, lezzeti bence daha güzel çıkıyor. French Press ile manuel yapılan kahve ise yoğun tat içeriyor.

Günde 1-2 bardak kahve içen birisi olarak geçtiğimiz aylarda filtre kahve makinesinden tam otomatik kahve makinesine terfi ettim. Kahve ayrı bir kültür gerçekten.

YouTube'da bolca video mevcut. Arada tat farkı oluyor ama çok fazla içmeyecekseniz makineye gerek yok açıkçası. Uzun soluklu olsun daha sonra da kullanırım derseniz makine tercih edilebilir tabii ki. Attığım 1700 TL'lik makine örnek olsun diyeydi. Bilindik -yerli olmayan- markaların makinesini tercih edebilirsiniz, hepsinin çalışma prensibi aynı sayılır. Kağıt filtre içerenleri tavsiye ederim lezzet açısından.

YouTube'da ve Google'da French Press ile kahve makinesi farkını anlatan epey bilgi var. Kısaca özetlersek makinedeki filtreden daha berrak kahve akıyor, lezzeti bence daha güzel çıkıyor. French Press ile manuel yapılan kahve ise yoğun tat içeriyor.

Günde 1-2 bardak kahve içen birisi olarak geçtiğimiz aylarda filtre kahve makinesinden tam otomatik kahve makinesine terfi ettim. Kahve ayrı bir kültür gerçekten.

Ben üstte attığınız makineyi alayım o zaman hocam. Fena durmuyor yorumları falan da okay gibi. Teşekkür ettim öneriniz için

HD7462 Modeli gövdesi metal daha kaliteli, bir üst modeli onuda alabilirsin. Bende bu ikisinden birini alacağım. Eğer aldıysanız kullandınız mı nasıl memnun musunuz yorum yaparsanız sevinirim.

Youtube'da bolca video mevcut. Arada tat farkı oluyor ama çok fazla içmeyecekseniz makineye gerek yok açıkçası. Uzun soluklu olsun daha sonra da kullanırım derseniz makine tercih edilebilir tabiki. Attığım 1700 tl'lik makine örnek olsun diyeydi. Bilindik -yerli olmayan- markaların makinesini tercih edebilirsiniz, hepsinin çalışma prensibi aynı sayılır. Kağıt filtre içerenleri tavsiye ederim lezzet açısından.

Youtube'da ve Google'da French Press ile kahve makinesi farkını anlatan epey bilgi var. Kısaca özetlersek makinedeki filtreden daha berrak kahve akıyor, lezzeti bence daha güzel çıkıyor. French Press ile manuel yapılan kahve ise yoğun tat içeriyor.

Ben önce french press sonra v60'a geçtim. Ucuz bir öğütücü ile çekirdeklerimi çekiyorum. Ancak şu ucuz yollu makineleri merak ediyorum. Grundig KSM 4330

Geri
Yukarı