Filtre Kahve Önerisi

Rennes

Centipat
Yer
Allah'ın bile unuttuğu yer Esenyurt
Daha fazla  
Meslek
Öğreenci ama Genel Cerrah olacak
Bana şöyle içtiğimde güzel bir tat verecek, french press için uygun kahve önerir misiniz? Gelecek ay şöyle ucuz bir makine de almayı düşünüyorum. Teşekkür ederim şimdiden.

Sert kahve istiyorsanız Taft önerebilirim, kafein oranı oldukça fazla.

Taft içip işe yaramıyorsa kahveyi az koyuyorsunuzdur veya tam demlenmiyordur. 2 kupa taft (toplam 30 gram kahve) bile kalbinizin hızlı atması için yeterli.

Ne kadar koyuyorsunuz french press'e?
Ölçü kaşığından iki kaşık frenc press e koyup, 1 dakika beklemiş kaynar suyu üstüne yavaşça döküp, 4-5 dakika bekletip, sonra pistonu yavaşça basıp, bardağa döküyorum. Ama uykumu kaçırmıyor. Kalbime de çok bir şey yapmadı. O gün 6 bardak içmiştim sanırım, gene de işe yaramadı. İki tanesinde suyu az bile koydum sert olsun diye.

6 bardak çok fazla ve zararlı.
Ben suyu 3 dakika bekletiyorum kahve yanmasın diye, sizin de öyle denemenizi tavsiye ederim.

Suyu az koymanız yanlış bilgi. Suyu az koymak tadı belki yoğun yapabilir ama kafeini az olur. Çünkü siz ne kadar çok su koyarsanız kahveyi o kadar çok çözer. Yani 300 ml su ile kahve 200 ml'e göre daha çok çözülür ve kafein daha yüksek olur.

2 kupa taft bana fazla bile geliyor. Bünye meselesi. 6 kupa taft içmeyin. Kafeine çok ihtiyacınız varsa kafein hapı alın daha kontrollü olur.

Ohaaa hiç aklıma gelmemişti. İşe yarar mı uyku kesmede? Çok teşekkür ederim, cidden aklıma gelmemişti. Dediğim gibi 6 kupa içtim uykumu kesmedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…