Final cut pro için Hackintosh

tugaycakir53

Hectopat
Fiyatı ben araştırdım, evet sipariş verebilirsiniz.
Merhabalar hocam,

Ben sinema tv öğrencisiyim. Forumdaki iatkos incelemelerınızı bır süredir takip ediyorum. Final cut pro montaj programını biliyorsunuzdur. Onu kullanacağım. Sizce bir mac mi almalıyım yoksa sizin hazırladığınız hackintoshlar sorunsuz olarak çalışır mı? Bigisayarın tekniği hakkında fazla bir bilgim yok yalnız yardımcı olabılecek arkadaşlarım var. Yardımcı olabilirsenız çok sevinirim.

Saygılarla...

Son düzenleyen: Moderatör:
Hackintosh ile tamamen uyumlu bir sistem toplayabilirsiniz bütçeniz yoksa. Fakat biraz araştırmacı bir ruhunuz olması lazım. En ufak sorunda pes eden biriyseniz Mac alın derim. Daha sonra zan altında kalmak istemem açıkçası.

Hackintosh ile tamamen uyumlu bir sistem toplayabilirsiniz bütçeniz yoksa. Fakat biraz araştırmacı bir ruhunuz olması lazım. En ufak sorunda pes eden biriyseniz Mac alın derim. Daha sonra zan altında kalmak istemem açıkçası.

Forumda ki sistem tavsiyelerine iyice göz attım. Uygun bir sistem toplarsam ve sizln videolarda anlattıgınız şekilde maci kursam ilerlde yine de sorun yaşayabilirmiyim? Şöyle bir gerçek var ki 2000tl civarına çok daha iyi bir montaj bilgisayarı kurmak varken neden 3000tl bir imac'e vereyim? Sorusunun cevabı daha düşük perfonsla da olsa imac ile sorunsuz çalışırsın mıdır?

Bir önceki topladığım sistemde Pro Tools ve Logic Pro kullanılacaktı. Her ikisi de sorunsuz çalıştı. Şimdi açıkçası biraz da mesuliyet meselsi. Size 2000 TL verdirip sistem toplatacağım, sonra belki siz kuramayacaksınız. İstanbulda iseniz her türlü yardımcı oluruz.

Dün bir arkadaş, listede olmayan bir anakartı, Z77X-UP4 TH almış. Saat 7 ya da 8 idi sistemi kurmaya başladım, başarısız denemeler sonucunda stabil bir sistem kurmam ertesi gün saat 11'i buldu. Yani toplamda 12 saatten fazla uğraşmışım. Sistem kuruldu mu? Kuruldu. Her şey çalıştı mı? Thunderbolt hariç her şey çalıştı evet ama zahmetli oldu.

Yani eğer ben kurarım, ben İngilizce biliyorum, ben araştırırım derseniz buyurun alın. Uyumsuz bir başka anakarta başarılı kurulumu 10. kurulumda yapmıştım. Özellikle burada aratırn anakartınızı kurabilen var mı diye:

OSx86

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı