Final fantasy serisine VII remake ile başlanır mı?

Teknik olarak değil ama hikâyenin öncesini anlatan crisis core final fantasy 7 reunion var. Remake öncesi eski final fantasy 7 farklı. yeni çıkacak rebirth bu remake in devamı olacak. Kendi içinde bir seri olarak düşünebilirsiniz. Yoksa final fantasy 15 ile 7 arasında aynı büyük evrende olmaları hariç bir bağlantı yok.

Teknik olarak değil ama hikâyenin öncesini anlatan crisis core final fantasy 7 reunion var. Remake öncesi eski final fantasy 7 farklı. yeni çıkacak rebirth bu remake in devamı olacak. Kendi içinde bir seri olarak düşünebilirsiniz. Yoksa final fantasy 15 ile 7 arasında aynı büyük evrende olmaları hariç bir bağlantı yok.
Hocam Final Fantasy 16'da bağımsız bir oyun hepsinden değil mi? Ben onu Remake versiyonunun devamı sanıyordum aslında, bilgilendirmeniz iyi oldu.

Hocam Final Fantasy 16'da bağımsız bir oyun hepsinden değil mi? Ben onu Remake versiyonunun devamı sanıyordum aslında, bilgilendirmeniz iyi oldu.

FF oyunları birbirinden tamamen bağımsız. İstediğinizden başlayın. Önerim 10 olur. 10'un ve 7'nin önce ve sonra oyunları var misal. Crisis Core FF7 ve FF10-2 gibi. Onun dışında atıyorum 1 ve 15. oyunun evrenleri alakasız, tek bir bağlantı bile yok.

Yapım aşamaları esnasında karar değişiklikleri mevcut. Misal normalde 15'in, 13 evreninde geçmesi planlanan Versus 13 olarak duyurulması ile başladı süreç. Sonrasında tamamen kendi evrenini oluşturup sıfırdan yapılarak 15 adında piyasaya sürüldü.

Özetle istediğiniz oyundan başlayın. Gerçekten Final Fantasy ruhunu en iyi hissettiren oyun bana göre 10. Sıra tabanlı combat sevdiğinizi varsayarsak elbette.,

Başlıktaki sorunun özellikle cevabı ise evet başlanır. Öncesinde Crisis Core FF7 oynarsanız, 7. oyunun ana karakteri Cloud'un "ya bu adam bu kılıcı nasıl aldı?" sorusuna cevap bulmuş olursunuz tek cümle ile. Fazlasını söylemiyorum spoiler olmaması için.

@Oreki Hocam konsol oyuncusuyum da, bahsettiğiniz oyuna ufak bir bakış attım ama çıkış tarihi 2022 diyor. Normal mi? Remake gibi bir şey olsa gerek. Orjinal olduğunu düşündüğüm sürümün çıkış yılı 2007. Bu "Reunion"'u oynamamın bir sakıncası var mıdır?

Remake gibi bir şey olsa gerek.

Evet bu remake hali. Orijinali PSP oyunu 2007 yılında çıkan. Onu da oynayabilirsiniz PPSSPP emulator ile. Reunion daha iyi olur ama güncellik açısından. Mekanikler daha modern çünkü.

"Reunion"'u oynamamın bir sakıncası var mıdır?

Hiçbir sakıncası yok aynı oyunlar. 💁‍♀️

Crisis Core’u oynamaya gerek yok bence direk FF7 Remake ile seriye dalınabilir her FF farklı hikaye anlatıyor yukarıda arkadaşın yazdığı gibi. FF7 Remake tam bir oyun değil ama. Orijinal 90’larda çıkan oyunun sadece bir kısmının yeniden yapımı tamamı değil. Buna rağmen bu kısımı biraz daha detaylandırıp oyun süresini çoğaltmışlar ve çok iyi bir iş olmuş. Bunu aklınızda bulundurun eğer alacaksanız. Oyunun part part çıkacağı duyuruldu, devamının da yakında gelmesi bekleniyor.

Aslında gerek var da spoiler olmadan anlatmak imkansız kafayı yiyeceğim anlatamıyorum... 👹
PSP’ye çıkanı 5 saat oynamıştım bitirmedim ama bunu dememin sebebi Remake orijinali ile gerçekten farklılıklar taşıyor gerçekten bir yeniden yapım yani. Yine dediğiniz konu ile ilgili hikaye olarak gerek olabilir ama bu projenin asıl amacı zaten asıl FF tayfa ile birlikte oyunu daha geniş kitlelelere yenilikçi bir şekilde tanıtmaktı bu yüzden yazdım.

Geri
Yukarı