Final Fantasy XIV Online sizce abartılıyor mu?

SUSAMLI ÇUBUK

Hectopat
Makaleler
1
Ff14 günlük ortalama 1.5m oyuncusuyla MMORPG kategorisinin lideri konumunda bulunuyor. Açık dünya değil oncelikle sürekli kapilardan geçiyoruz, dungeon sistemi mükemmel diyorlar ama bence gayet sıradan, skinler yetersiz, grafikleri gözümü kanatıyor, vuruş hissi yok, anime kategorisinde bir oyun diyebileceğimiz bir oyun olmasina rağmen skiller vasat. Ben tam tamına 1563 saat bu oyunu oynadım, oynadığım en bayat oyunlardandı. Şu anda son 2 haftadır GW2 oynuyorum ve neler çekmişim diyorum. Sizce de abartılıyor mu?

IMG-20220707-WA0006.jpg

Son düzenleme:
Ff14 günlük ortalama 1.5m oyuncusuyla MMORPG kategorisinin lideri konumunda bulunuyor. Açık dünya değil oncelikle sürekli kapilardan geçiyoruz, dungeon sistemi mükemmel diyorlar ama bence gayet sıradan, skinler yetersiz, grafikleri gözümü kanatıyor, vuruş hissi yok, anime kategorisinde bir oyun diyebileceğimiz bir oyun olmasina rağmen skiller vasat. Ben tam tamına 1563 saat bu oyunu oynadım, oynadığım en bayat oyunlardandı. Şu anda son 2 haftadır GW2 oynuyorum ve neler çekmişim diyorum. Sizce de abartılıyor mu?

Eki Görüntüle 1447682
1.5m o-oyuncu mu

Final Fantasy'i sevmeme rağmen ülkemizde elle tutulur oyuncu pek bulunmuyor. Bizim ülkemizde ki oyun zevkleri belli. 100 kişi LoL tarzı oyun oynarken şu tarz oyunu oynayan 3 kişi 5 kişi zor bulursun.
Belli bir müddet oynadım iş hayatına vaktim çok gidince oyunu bıraktım. Yorumlarına biraz katılıyor biraz katılmıyorum. Oyun seni bir şekilde bağlıyor. Grupla oynamak görevden göre koşmak eğlenceli oluyordu. MMORPG hayranı biriysen dediğin eksiklikler göze çarpıyor evet. Fakat bu kadar ince bakan yok bu oyuna. Bir de FF'nin hikaye tabanından gelen büyük bir kitlesi var. Oyuncu sayısına etki edenlerden biri de o.

Şu an en çok aktif oyuncusu bulunan MMO' dur kendisi kendimin de level 90 gunbreaker, paladin ve sage jobum bulunmakta. Oyun genel anlamıyla güzel fakat level 90 da skiller daha aktif oluyor onu söyleyebilirim. Global Cooldown olayı çok sinir bozucu peş peşe çok skill atamamaktasınız fakat skill efektleri vb şeyler olsun oyun o konuda gayet müthiş. Raidleri güzel fakat ben sevemedim, çok cezalandırıcı bir kişi veya iki kişi aynı anda öldüğü an çoğu zaman ( savage ve extereme ) raidler de wipe atmak zorunda kalıyorsunuz. Benim Subscription da bitti gerçi yenilemedim, ben Rift oynuyorum WOW tadında 2011 den beri sevdamdır. Fakat Dragonflight expansionı ile WOW geçebilirim.

Dosya Ekleri

• Warrior Of Light.png
    Warrior Of Light.png
    2,3 MB · Görüntüleme: 47
Blizzard'in TL ye gecmesi fiyatlari ona gore indirmesinden sonra ulkemizde pek sansi kaldigini zannetmiyorum. Oncesinde bile baya pahaliydi.

Geri
Yukarı