Final sınavlarını nasıl atlatıyorsunuz?

pullmeunder

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yarın sabah 10:30'da sınavım var ancak ben bu soruyu kovalıyorum. Sahi nasıl atlatıyorsunuz? Atlatmaktan kastım yüksek not almak değil, dersi geçecek potansiyele erişmekten kast ediyorum. Hadi taktik alışverişi yapıp bu saatte uyumayan ve sınav haftası kurbanları üyeler olarak kolektif olalım. Şahsen ortalama bir öğrenci olarak diğer arkadaşlarında bu süreci nasıl atlattığını merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bu sene mezun oldum dostum, 10: 30'da bir sınavım olursa uyumadan giderdim, 7: 30'da çalışmaya başlar 1 saat kala çıkardım. Çünkü uyuyup, uyanınca biraz sersem gibi oluyor insan. O yüzden uyumadan girip, sınav bitince eve gelip uyurdum. Bu şekilde 3.20 gano ile mezun oldum, tabii benim bölüm çokta zor değildi. İletişim fakültesi.

Ben bu sene mezun oldum dostum, 10: 30'da bir sınavım olursa uyumadan giderdim, 7: 30'da çalışmaya başlar 1 saat kala çıkardım. Çünkü uyuyup, uyanınca biraz sersem gibi oluyor insan. O yüzden uyumadan girip, sınav bitince eve gelip uyurdum. Bu şekilde 3.20 gano ile mezun oldum, tabii benim bölüm çokta zor değildi. İletişim fakültesi.

Haha, ben de iletişim fakültesindeyim. Aynı taktiği uygulayabilecek kapasitede bir insan olmadığım için maalesef 2 saat uyusam bile bana nimetmiş gibi geliyor. Ama sınırları bayağı zorlamışsın yazdıklarına bakacak olursak.

Haha, Bende iletişim fakültesindeyim. Aynı taktiği uygulayabilecek kapasitede bir insan olmadığım için maalesef 2 saat uyusam bile bana nimetmiş gibi geliyor. Ama sınırları baya zorlamışsın yazdıklarına bakacak olursak.
Hocam bende Radyo, TV ve Sinema okumuştum. :) İnşallah başarıyla tamamlarsınız.

Benim de final haftam ve şunu söyleyebilirim şu ana kadar girdiğim bütün sınavlara insanlıktan çıkıp çalışmışımdır. İnsani duygularını bir tarafa bırakıyorsun ve neredeyse yerinden kalkmadan ders çalışmaya devam ediyorsun. Canın sıkılmasına rağmen devam ediyorsun sıkıntıdan patlasan bile çalışmaya devam ediyorsun. Uykun geldiğinde de çalışmaya devam ediyorsun çalışmaya yetecek gücün kalmayınca en fazla 1-2 saat uyuyup yine devam ediyorsun. Yapacak bir şey yok. Mutluluk, sıkıntı gibi duyguları bir kenara bırakman lazım.

Benim de final haftam ve şunu söyleyebilirim şu ana kadar girdiğim bütün sınavlara insanlıktan çıkıp çalışmışımdır. İnsani duygularını bir tarafa bırakıyorsun ve neredeyse yerinden kalkmadan ders çalışmaya devam ediyorsun. Canın sıkılmasına rağmen devam ediyorsun sıkıntıdan patlasan bile çalışmaya devam ediyorsun. Uykun geldiğinde de çalışmaya devam ediyorsun çalışmaya yetecek gücün kalmayınca en fazla 1-2 saat uyuyup yine devam ediyorsun. Yapacak bir şey yok. Mutluluk, sıkıntı gibi duyguları bi kenara bırakman lazım.

2. Senem bu sene okulda. Saç dökülmesinden tut, kilo alımına, sivilcelenmeye kadar kaç problem yaşadım hesap edemem. "İnsanlıktan çıkmak" terimi özellikle hayatın ve hayallerinin peşinden gittiğin bir hayat bölümünde cidden çok üzücü oluyor.
Ben okulu bırakma kararı alarak atlatıyorum. Tavsiye ederim.
Tebrik edemem ve tavsiyene uyamam ancak, kendin için uygun gördüğün yol bu ise elbette devam etmelisin. Umarım planların güzel devam eder.

2. senem bu sene okulda. Saç dökülmesinden tut, kilo alımına, sivilcelenmeye kadar kaç problem yaşadım hesap edemem. "İnsanlıktan çıkmak" terimi özellikle hayatın ve hayallerinin peşinden gittiğin bir hayat bölümünde cidden çok üzücü oluyor.

Tebrik edemem ve tavsiyene uyamam ancak, kendin için uygun gördüğün yol bu ise elbette devam etmelisin. Umarım planların güzel devam eder.

Teşekkürler. Bakalım YKS çalışmaya başladım. 24 tercih mimarlık yazmıştım başka bölüm gelmesin diye ama burası bana göre değilmiş, her hafta ödev yapmak gerçekten bıktırdı. He bu bölüme gelirken bunları bilmiyor muydum? Tabii ki zor olacağını biliyordum ancak sürekli maket yapmayı sevmediğimi fark ettim ve ne kadar erken dönersem bu yoldan kardır diye düşündüm. 😊Bilgisayar müh. Elektrik-elektronik veya elektronik haberleşme düşünüyorum şimdi bakalım umarım düzgünce sınava çalışabilirim.

Teşekkürler. Bakalım YKS çalışmaya başladım. 24 tercih mimarlık yazmıştım başka bölüm gelmesin diye ama burası bana göre değilmiş, her hafta ödev yapmak gerçekten bıktırdı. He bu bölüme gelirken bunları bilmiyor muydum? Tabii ki zor olacağını biliyordum ancak sürekli maket yapmayı sevmediğimi fark ettim ve ne kadar erken dönersem bu yoldan kardır diye düşündüm. 😊Bilgisayar müh. Elektrik-elektronik veya elektronik haberleşme düşünüyorum şimdi bakalım umarım düzgünce sınava çalışabilirim.

Hayatta hep işin ucunda ne olacağına veya ne yapacağına bakmak gerektiğini düşünmüşümdür. Her hafta kamera tutmak, 10 farklı kitaptan not çıkarmak, devamsızlık baskısıyla uykusuz vaziyette okula gitmek. Bunları hiçbir bireyin bünyesi kabul etmez aynı şekilde senin bölümünde yaşadığın ki kendi bölümümde yaşadığım şeylerden kat kat daha zor olan şeyleri. Ama işin sonunda "bir şey" olacak olmak bana keyif veren. Çünkü çaba gösterdiğin hiçbir şey kayıtsız kalmaz. Türkiye'de belki, ama kalmaz yani.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı