Finali Üzen Anime Tavsiyesi

retiredtechnpt

Kilopat
Makaleler
6
İzlendiğinde kendine bağlayan bir anime arıyorum. Finalinde dram olursa çok iyi olur. Mesela Akame ga Kill yada Code Geass yada Plastic Memories hani bu animelerde kendine hep bir bağlayıcılık var izledikçe izleyesi geliyor. Mesela Stein's Gate 12.bölümden sonra kendine bağlıyor SAO ilk 14'de, bana bunlar gibi kaliteli anime önerir misiniz?
70 Civarında anime izledim ve net 30'unun adını hatırlamıyorum ama izlediklerimi yazayım:
1-Sword Art Online
2-Stein's Gate
3-Shingeki no kyoujin
4-Shigatsu wa kimi no uso
5-Akame ga kill
6-Angel Beats
7-RWBY
8-FF Brotherhood
9-Code Geass
10-Death Note
11-Re Zero Kara Hajimeru
12-Black Bullet
13-Guilty Crown
14-Charlotte
15-No Game No Life
16-Log Horizon
17-Date A Live
18-Kabaneri of Iron Fortress
19-Zankyou no Terror
20-High School DxD
21-Tokyo Ghoul
22-Mirai Nikki
23-Hai to Gensou no Grimgar
24-Owari no Seraph
25-Psycho Pass
26-Another
... Yazmaya üşendim kalanını.

HunterXHunter, Helsing Ultimate, Joker Game, ve Overlord daha bir çok isim yazabilirim 2006'dan beri anime izleyen birisi olarak bitirdiğim anime sayısını tam olarak bilmem pek mümkün değil. Ha son zamanlarda izlediğim zamanında efsane olmuş olan günümüzde de gayet iyi gittiğini düşündüğüm Berserk var. Berserk'ün güncel yenilenmiş değil orjinal versiyonunu izlemeni tavsiye ederim şimdiki animeler gibi dijital ortamda hazırlanmamış olduğu için alışması biraz sürecektir.

HunterXHunter, Helsing Ultimate, Joker Game, ve Overlord daha bir çok isim yazabilirim 2006'dan beri anime izleyen birisi olarak bitirdiğim anime sayısını tam olarak bilmem pek mümkün değil. Ha son zamanlarda izlediğim zamanında efsane olmuş olan günümüzde de gayet iyi gittiğini düşündüğüm Berserk var. Berserk'ün güncel yenilenmiş değil orjinal versiyonunu izlemeni tavsiye ederim şimdiki animeler gibi dijital ortamda hazırlanmamış olduğu için alışması biraz sürecektir.
Listeme ekledim dediklerinizi.
Hocam bildiğiniz dram animelerinden 5-6 tane önerir misiniz?

Dramı başlı başına tür olarak ele almak çok mantıklı gelmiyor bana. Dram doğru zamanda doğru kullanıldığında izleyicinin aklında çok başarılı bir şekilde yer edinir. Ama bütün bir serinin drama odaklanmış bir şekilde tasarlanması her zaman olmasa da genellikle beni iter. Yine de bu konuda izlerken çok keyif almış olduğum ve seni de oldukça tatmin edeceğini düşündüğüm Psycho-Pass serisini tavsiye edebilirim. Çok uzun değiller ilki ikincisine göre daha iyi ama genel olarak beğenilmiş ve yine benim favorilerimden olan bir seri. Ayrıca bir filmi de var. Birde Another ile Plastic Memories var henüz izlemedim ama yakın arkadaşım tavsiyesi dolayısıyla iyidir diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Aslında Animeleri pek sevmezdim, ama SAO'yu izledikten sonra bu kanım değişti.

Banada SAO gibi, en azından o ilk 14 bölümün tadını verecek bir anime lazım.

Overlord izleyebilirsin SAO'nun olması gerektiği anime budur bence. SAO kötü değil ama anime bir MMORPG dünyasında geçiyor olmasına rağmen bu hissi bir kaç bölümden sonra vermeyi kesiyor. Overlord'u keyifle izleyeceğini düşünüyorum.

Dramı başlı başına tür olarak ele almak çok mantıklı gelmiyor bana. Dram doğru zamanda doğru kullanıldığında izleyicinin aklında çok başarılı bir şekilde yer edinir. Ama bütün bir serinin drama odaklanmış bir şekilde tasarlanması her zaman olmasa da genellikle beni iter. Yine de bu konuda izlerken çok keyif almış olduğum ve seni de oldukça tatmin edeceğini düşündüğüm Psycho-Pass serisini tavsiye edebilirim. Çok uzun değiller ilki ikincisine göre daha iyi ama genel olarak beğenilmiş ve yine benim favorilerimden olan bir seri. Ayrıca bir filmi de var. Birde Another ile Plastic Memories var henüz izlemedim ama yakın arkadaşım tavsiyesi dolayısıyla iyidir diye düşünüyorum.
Dediklerinizin hepsini izlemiş olmanın üzüntüsündeyim. Bazen hafızayı silebilsekte tekrar izleyebilsek diyorum ama overlordu da not ettim. Yeter herhalde üç aylık anime birikti. Sağolun.

A

İzlendiğinde kendine bağlayan bir anime arıyorum. Finalinde DRAM olursa çok iyi olur. Mesela akame ga kill ya da code geass ya da plastic memories hani bu animelerde kendine hep bir bağlayıcılık var izledikçe izleyesi geliyor. Mesela stein's gate 12.bölümden sonra kendine bağlıyor sao ilk 14'de, bana bunlar gibi kaliteli anime önerir misiniz?
70 civarında anime izledim ve net 30'unun adını hatırlamıyorum ama izlediklerimi yazayım:
1-sword art Online.
2-stein's gate.
3-shingeki no kyoujin.
4-shigatsu wa kimi no uso.
5-akame ga kill.
6-angel Beats.
7-rwby
8-ff Brotherhood.
9-code geass.
10-death Note.
11-re Zero kara hajimeru.
12-Black bullet.