Fırça sorunu için ne düşünüyorsunuz?

Lava Catopuma

Kilopat
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Milli takım Izlanda'da havaalanında 3 saat bekletilip, röportaj sırasında şakacı bir Belçikalı Emre'ye fırça uzatıyor. Görüntüler hayli komik olmasına rağmen Twitter ve diğer sosyal ağlarda inanılmaz bir tepki doğdu. Twitter'da ben de tepki gösterdim ve bu sayede Izlanda'lı insanların Türklere olan saygısına bizzat tanık oldum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uçağın iniş saati: 22:37 Burak Yılmaz'ın yayın açıp 3 saattir bekliyoruz demesi: 23:30 gibi bir saate denk geliyor yani beklenilen dakika 50 dakika. Ayrıca yanlarında bir sürü krem vs. götürmüşler İzanda'da sürekli olan kontrollermiş bunlar. Başkalarını suçlamadan önce dönüp kendimize baksak daha iyi olacak Fransa maçında adamların milli marşını ıslıkladık ama bize bir şey yapılınca herkes küplere biniyor.

Fransa maçında Fransız milli marşını yuhlayan ve engelleyen, futbolcuların kaldığı otelde gürültü yapan ve aklıma gelmeyen birçok saygısızlığı yapan bizim taraftar, bu basit fırça şakasını ''Osmanlı torunuyuz biz'', ''s.kecez onları'', ''#turksarecomingforiceland'' gibi kalitesiz sözler ve davranışlar sergileyerek tüm dünyaya rezil ediyor. Sonra bize ''barbar'' derler, İslamofobi başlar, ''neden Türkiye gelişmiyor?'' deriz. İlk önce kendimize bakmalıyız.

Fransa maçında adamların milli marşını ıslıklamış bizim insanımız. Yapılabilecek en büyük terbiyesizliği yapmışlar. Şimdi ise saygı bekliyorlar ne yazık ki. Birazcık İzlanda'yı izleseler medeniyet denen kavram ne demek öğrenecekler.

Fransa maçında adamların milli marşını ıslıklamış bizim insanımız. Yapılabilecek en büyük terbiyesizliği yapmışlar. Şimdi ise saygı bekliyorlar ne yazık ki. Birazcık İzlanda'yı izleseler medeniyet denen kavram ne demek öğrenecekler.
Sizinle aynı görüşteyim, gerçek milliyetçilik önce Türk'ün ne kadar iyi insan olduğunu göstermektir, iyi birşey sunmadan bunu beklemek gerçekten çok ayrı bir fanatizm. Doğru vizyonumuz bize yol gösteren tek şey olmalı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı