Firebaseden gelen verileri flutter da göstermek için ne gibi bir widget kullanmalıyım?

aibrhmckr

Hectopat
Yazılım işinde yeniyim ve kafama takılan bir konu var. Firebaseden gelen verileri flutter da göstermek için ne gibi bir widget kullanmalıyım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Veri tabanından alacağın verinin türüne uygun herhangi bir widgeti (örnegin card gibi) listview veya gridview gibi veri boyutuna göre genişleyen bir yapıda kullanırsan sorun yaşamazsın.

Veri tabanından alacağın verinin türüne uygun herhangi bir widgeti (örnegin card gibi) listview veya gridview gibi veri boyutuna göre genişleyen bir yapıda kullanırsan sorun yaşamazsın.
Bi sorum daha var. Ben bir takvim ekranı gibi birşey yapacğım ancak takvim koymayacağım. Bir Row şeklinde günlerin kayarak değiştirildiği ancak birşey daha var. Bir de dikey olarak kaydırılabilen isimler olacak. Yani aynı ekran hem dikeyde hem de yatayda kayacak. Kısaca şöyle özetliyeyim. Bu yukarıda gösterilen tarihlerin column halinde ekranda olan isimlerin her biri için karşılığı olacak ve oraya bir tik için kutucuk oluşturulacak.
Bi sorum daha var. Ben bir takvim ekranı gibi birşey yapacğım ancak takvim koymayacağım. Bir Row şeklinde günlerin kayarak değiştirildiği ancak birşey daha var. Bir de dikey olarak kaydırılabilen isimler olacak. Yani aynı ekran hem dikeyde hem de yatayda kayacak. Kısaca şöyle özetliyeyim. Bu yukarıda gösterilen tarihlerin column halinde ekranda olan isimlerin her biri için karşılığı olacak ve oraya bir tik için kutucuk oluşturulacak.
Kafayı çok patlattım ama yapamadım. Yukarıdaki tarih kısmında, başka bir ekranda tarih kısmında seçilmiiş tarih ve saatlere gire sıralama yapılacak ardından bu etkinlikte varolan kişiler ise sol tarafta gözükecek onlar ise bu tarih aralıklarından hangisi kendine uygunsa ona göre tik atacaklar. O an en fazla tik alan tarih ve saat aralığı ise renkli bir şekilde gösterilecek.
Nasıl yapacağuım konusunda fikir verirsen çok sevinirim

Dosya Ekleri

• nasıl yapılacak.jpeg
    nasıl yapılacak.jpeg
    72,9 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleme:

Geri
Yukarı