Çözüldü Firefox kapatınca çerezler siliniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

techno137

Centipat
Firefox tarayıcısını kapatıp tekrar açtığımda, oturum verilerimin tamamen siliniyor. Bu yüzden Google ve Twitter hesaplarıma her seferinde yeniden giriş yapmak zorunda kalıyorum. Daha önce aynı sorunu Edge ve Chrome tarayıcılarında yaşamıştım ve bu sorunu internet üzerinde bazı ayarları değiştirerek çözebilmiştim. Ancak şimdi Firefox'ta aynı sorunu yaşıyorum ve hangi ayarı değiştirirsem de sorun düzelmiyor.

Çözüm
Önceki pencereleri ve sekmeleri aç ve gelişmiş izlenme korumasını özel yapıp çerezlerdeki tiki kaldırırarak sorunu çözdüm.

Screenshot 2023-10-23 010638.png

Screenshot 2023-10-23 010705.png
Eğer ayarlarda normal ayarlar kullanılmış ise bu duruma müdahale eden başka faktör var.
Her kapanışta çerezleri ve oturum verilerini silen bir faktör.

Bu bir antivirüs olabilir, arkada çalışan başka bir yazılım olabilir. CCleaner gibi bir program.

Çerez ayarını tamamen kapatmanızı önermem. Firefox'un gizlilik sağlamada önemli bir ayarıdır. Tüm çerezleri engelle şeklinde değiştirmiş olabilirsiniz. Tüm çerez engelleme ayarı hariç sorun yaşamazsınız. Ben yeşil renkle işaretlediğim ayarı öneririm. Bu kendi çerez güvenlik ayarları ve tüm üçüncü taraf çerezleri engeller. Tek yaşayacağınız sorun atıyorum Disgus yorumlarında tekrar giriş yap(üyeliğe önceden girdiğinizde bir yenileme ile hemen girecektir), GDrive sitesinden dosya indirirken üçüncü taraf çereze izin vermeni isteyecektir. Bu tarz sitelerde üçüncü taraf çerezleri direkt açabilirsiniz.

Veya Firefox'un size sorun yaşatmadan sunduğu varsayılan ''Siteler arası takip çerezlerini engelle, diğer çerezleri izole et'' seçeneğini kullanabilirsiniz.

2023-10-23_12-41.png

Tüm çerezler ayarını engellemek, sitelerin oturum vb. bilgilerini de depolamamasına yol açar. Yani önerilmez.

Çerez ayarını tamamen kapatmanızı önermem. Firefox'un gizlilik sağlamada önemli bir ayarıdır. Tüm çerezleri engelle şeklinde değiştirmiş olabilirsiniz. Tüm çerez engelleme ayarı hariç sorun yaşamazsınız. Ben yeşil renkle işaretlediğim ayarı öneririm. Bu kendi çerez güvenlik ayarları ve tüm üçüncü taraf çerezleri engeller. Tek yaşayacağınız sorun atıyorum Disgus yorumlarında tekrar giriş yap(üyeliğe önceden girdiğinizde bir yenileme ile hemen girecektir), GDrive sitesinden dosya indirirken üçüncü taraf çereze izin vermeni isteyecektir. Bu tarz sitelerde üçüncü taraf çerezleri direkt açabilirsiniz.

Veya Firefox'un size sorun yaşatmadan sunduğu varsayılan ''Siteler arası takip çerezlerini engelle, diğer çerezleri izole et'' seçeneğini kullanabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1987101

Tüm çerezler ayarını engellemek, sitelerin oturum vb. bilgilerini de depolamamasına yol açar. Yani önerilmez.
Hocam daha farklı ve kalıcı bir çözüm buldum, google hesabımla oturum açarken şifremi girmek istemediğimden, şifremi unuttum>telefonuma onay kodu gelsin şeklinde yapıp giriş yapıyordum ondan dolayı hesaplarımdan çıkış yapılıyormuş. Şifre ile giriş yaptıktan sonra hiç sorun yaşamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı