Firefox kullanan var mı?

Hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz?

• Oy verenlerin toplamı
    83
İki hafta öncesine kadar Mozilla Firefox kullanıyordum. Normalde Chromium tarayıcıların fazla kaynak kullanması beklenirken, kendisi onların kullandığı kaynak bakımından daha fazla kullanıyordu. YouTube'da tam ekrana geçerken gayet güzel bir animasyonu olması beni kendisine çekmişti. Sıklıkla kullandığım Microsoft Edge tarayıcımın yanında ne olur ne olmaz diye bulunduruyorum.

@unnamedington

Benim de o geçiş çok hoşuma gitmişti. Biraz daha hızlandırmak istedim ve yöntemini buldum.

Yeni sekmede arama satırına about:config yazın. Sonrasında açılan ekranda arama yerine full kelimesini yazın. Normalde değeri 200 200 olan full-screen-api.transition-duration.enter ve full-screen-api.transition-duration.leave girdisini 50 50 olarak değiştirin. Yeni sekmede Youtube üzerinden herhangi bir videoda tam ekran geçişini deneyin. Çok daha hızlı ve -bence- güzel oluyor. Deneme yanılma yöntemi ile hoşunuza giden değerleri bulabilirsiniz. 200 200 varsayılan değerdir.

Mozilla Firefox gizliliğimizi ve verilerimizi korumayı amaçlaması güzel bir olay. Denedim pek hoşuma gitmedi maalesef. Fazla RAM'de kullanıyor.
Chromium tarayıcılar daha stabil ve hızlı.

Son düzenleme:
Chrome kullanıyordum. Çok sık grafik hatalarıyla karşılaştığımdan Vivaldi'ye geçtim. Çok akıcı bir tarayıcı ve Chromium tabanlı olduğundan Chrome eklentilerini rahatlıkla kurabiliyorsunuz. En sevdiğim özelliği neredeyse her şeyinin özelleştirilebilir olması. Dahili izleme koruması ve reklam engelleyicisi var. Ama Opera'daki gibi dahili VPN'i yok.

Chrome kullanıyordum. Çok sık grafik hatalarıyla karşılaştığımdan Vivaldi'ye geçtim. Çok akıcı bir tarayıcı ve Chromium tabanlı olduğundan Chrome eklentilerini rahatlıkla kurabiliyorsunuz. En sevdiğim özelliği neredeyse her şeyinin özelleştirilebilir olması. Dahili izleme koruması ve reklam engelleyicisi var. Ama Opera'daki gibi dahili VPN'i yok.
Opera Çinlilere satıldığından beri bozdu. Vivaldi, Opera'nın eski yapımcılarının yaptığı bir tarayıcı ve Opera gibi Chromium tabanlı. Fakat Opera'nın aksine Chrome eklentileri doğrudan kurulabiliyor, Opera'da ekstra eklenti gerekiyor. Mesela Opera'nın şu anki hali birçok konuda yetersiz ve gizlilik konusunda çok sıkıntılı. Fakat Vivaldi birçok açıdan daha iyi ve gizlilik konusunda çok daha iyi.

Sayfalarda aşağıya doğru indiğimde takılma olayını firefox dışında tüm tarayıcılarda yaşıyorum. Sadece firefox ile akıcı gezinti yapıyorum. Yıllardır bu sebepten dolayı firefox kullanıyorum.

İnternette geziniyorken Chrome, araştırma yapıyorsam Firefox kullanıyorum genelde. TreeTab eklentisi Firefox üzerinde daha iyi ve stabil.

Geri
Yukarı