Firefox kullanan var mı?

Hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz?

• Oy verenlerin toplamı
    83
Edge kullanıyorum bence çok stabil bir tarayıcı.
Ben de aslında ana olarak Edge kullanıyorum fakat arada sırada Firefox da kullanmaya başladım :D Bu yazıyı da Firefox ile yazdım mesela.
Uzun yıllar Chrome kullandıktan sonra Edge'e geçtim ve Edge'e geçtiğime hiç pişman değilim açıkçası. Ama Firefox ikinci tarayıcı olarak yüklü şu anda ve arada sırada kullanıyorum.

Ben de aslında ana olarak Edge kullanıyorum fakat arada sırada Firefox da kullanmaya başladım :D Bu yazıyı da Firefox ile yazdım mesela.
Uzun yıllar Chrome kullandıktan sonra Edge'e geçtim ve Edge'e geçtiğime hiç pişman değilim açıkçası. Ama Firefox ikinci tarayıcı olarak yüklü şu anda ve arada sırada kullanıyorum.
Hocam fazladan tarayıcı kurmaya gerek yok bence. Beğendiğiniz varsa gerisini silin bende şu an Edge var Chrome mağazasından uygulamada yükleniyor tam istediğim gibi oldu. :)

Birde Edge tarayıcısının, fare tekeri ile sayfaları yumuşak bir şekilde kaydırması çok hoşuma giden bir özellik. :)

Firefox biraz daha fazla RAM tüketse de onu tercih ediyorum şimdilik. Tam ekran geçiş efektleri çok başarılı. Keşke biraz hızlandırma seçeneği olsaymış.

Chrome Kullanmayı tercih etmediğim tek platform macOS.
Windows üzerinde F11 ile kullanmaktan ne kadar nefret etsem de OSX üzerinde çok iyi çalıştığı için çok sayıda sanal masaüstü ile çalışıyorum.

Chrome kullanmamamın sebepleri;
  • Ekran Resmi 2020-07-24 19.34.23.png
    Ekran Resmi 2020-07-24 19.34.46.png
    Üst bar üzerinde çok fazla yer kaplıyor. Ve imleçi yukarı götürdüğüm zaman animasyon şeklinde değil anlık olarak açılıp üstüne ekranı 50-60px kadar da aşağı çekiyor. (Safari ekranın üzerine açırken, Chrome sayfayı aşağı kaydırmayı tercih ediyor)
  • Pil ile kullanımda yüksek güç tüketimi

Chrome'un yüklü olma sebepleri
  • Web sayfalarını test ederken Debug ve Console araçları.
  • Tek bir mail hesabı girişi ile tüm cihazlarım arası entegrasyon.
  • Vazgeçilmez eklentiler.

Geri
Yukarı