Rehber Firefox'da Proton tasarımını aktif edelim

Merhaba Firefox yakın zamanda Proton tasarımına geçiş yapmayı planlıyor. Firefox 85.0 ve üstü bir sürüme sahipseniz erkenden yeni tasarımı aktif edebilirsiniz. Aktif ettikten sonra görüntüsü (şimdilik eski temaları destekliyor):

1615400027811.png

Adres satırına about:config yazalım
Riskleri kabul ettiğimizi onaylıyoruz.
Arama kısmına browser.proton.enabled yazıyoruz.
Firefox'u yeniden başlatıyoruz.
Tasarım aktif oldu ama diğer ayarları aktif etmeliyiz tekrar about:config yazıyoruz.
Riskleri kabul ettikten sonra arama kısmına -browser.proton.places-tooltip.enabled -browser.proton.appmenu.enabled -browser.proton.contextmenus.enabled -browser.proton.tabs.enabled -browser.proton.toolbar.enabled -browser.proton.urlbar.enabled -browser.newtabpage.activity-stream.newNewtabExperience.enabled yazıyoruz.
Karşımıza gelen sonuçların hepsinin Boolean olduğundan emin olduktan sonra + basıyoruz.
Firefox'u tekrar yeniden başlatıyoruz.
Tasarım aktif oldu, temanızı yükleyip keyifle kullanabilirsiniz :).

Dosya Ekleri

• 1615400362501.png
    1615400362501.png
    9,1 KB · Görüntüleme: 248
Ben galiba tarayıcıyı bozdum. Bu ayarların bazıları gözükmüyor.

Screenshot_7.png

Acaba hangi işlemden sonra bozmuş olabilirim diye düşünüyorum. Ama aklıma bir şey gelmiyor. Tarayıcıyı sıfırlamayı ya da diğer sürümlerinde test etmeyi denedim ama olmuyor.

Ben galiba tarayıcıyı bozdum. Bu ayarların bazıları gözükmüyor.

Eki Görüntüle 916126

Acaba hangi işlemden sonra bozmuş olabilirim diye düşünüyorum. Ama aklıma bir şey gelmiyor. Tarayıcıyı sıfırlamayı ya da diğer sürümlerinde test etmeyi denedim ama olmuyor.
Açıkçası nedenini bilmiyorum :(.Firefox Sürüm 86 Windows 10 kullanıyorum. 2. Görselde ayarları tek tek yazarak dener misin? Birde ilk ayarı aktif ettikten sonra Firefox'u yeniden başlatmayı unuttuysan yeniden başlatmayı tavsiye ederim.
Hocam birde Firefox sürümünü kontrol eder misin?

Geri
Yukarı