Firmalar elektrik arızalarını neden kullanıcıya yıkıyor?

oscorp

Hectopat
Bugün servise gönderdiğim modem geri geldi. Ve "Yüksek voltaj girişi tespit edildi, cihaz garanti kapsamında değildir, onarılmadan geri gönderilmiştir." Dendi. Forumda birkaç yıl önceki konularda arkadaşlar servise yollamaktan çekinmeyin, bana yenisini gönderdiler diyordu. Şimdi ne değişti? Biz bu cihazı hiç fişte bırakıp gidemeyecek miyiz? Meteroloji uzmanı mıyız? O kadar sinirlendim ki modemi parça parça edip çöpe attım. Bir benim şansım mı herkese mi böyle anlamadım.

Bir de MSI anakartı ethernet girişi gitti diye servise yollayacaktım, bir modemi bile yapmıyorlarsa bunu hiç yapmazlar.

Önceden öyle değilmiş diye söylemişti babam bir ara. Yine de ürünlerinin bozulmasından bıkıp regülatör almış zamanında. Geçen hafta söküp attık. En az 25 yıllık olduğunu söyledi. Günümüzde kesintiler sırasında o kadar dalgalanma olmuyor zaten. Bu yüzden olsa gerek kendi işlerine geleni yapıyorlar. Önlem almak da kullanıcıya kalıyor.

Sanırım modeminiz TP-Link. Başımıza birebir aynı durum geldi ve bize de garanti dışı olduğunu söylediler. Amcam ile elektronikçiye götürdük ve atrık tamir edilemeyeceğini söylemişti. Yeni modem almak zorunda kalmıştık. Amcam da aşırı sinirlenmişti bu duruma...

MSI anakartı yapabilirler :) MSI ın garantisi bence çok güzel
Umarım öyledir hocam. :D

Önceden öyle değilmiş diye söylemişti babam bir ara. Yine de ürünlerinin bozulmasından bıkıp regülatör almış zamanında. Geçen hafta söküp attık. En az 25 yıllık olduğunu söyledi. Günümüzde kesintiler sırasında o kadar dalgalanma olmuyor zaten. Bu yüzden olsa gerek kendi işlerine geleni yapıyorlar. Önlem almak da kullanıcıya kalıyor.
Hepsi ağmur yağarken bir şimşek çakmasıyla oldu. Topraklama olmasına rağmen modem, DSL kablosunun ucu, ethernet kablosu, anakartın ethernet girişi gitti. Artık nasıl bir dalgalanma bilmiyorum.

Modemin markası nedir?
Sanırım modeminiz TP-Link. Başımıza birebir aynı durum geldi ve bize de garanti dışı olduğunu söylediler. Amcam ile elektronikçiye götürdük ve atrık tamir edilemeyeceğini söylemişti. Yeni modem almak zorunda kalmıştık. Amcam da aşırı sinirlenmişti bu duruma...
Benimki lanet ZyXEL'di.

Son düzenleme:
Hocam aslında biz genel olarak tedbir almıyoruz. Voltaj değişiminden zarar gören mallar için elektrik şirketine başvurabilir? Şimşek, yıldırım gibi olaylara karşı eminim çoğumuzun evinde paratoner yoktur. UPS zaten çoğumuz kullanmıyoruz. Keşke modemi kırmadan hakem heyetine gitseydiniz. Belki bir faydası olurdu. Şirketler, bankalar hepimizden zenginler fakat UPS kullanıyorlar biz ise güçlükle aldığımız sistemleri korumuyoruz.

Hocam aslında biz genel olarak tedbir almıyoruz. Voltaj değişiminden zarar gören mallar için elektrik şirketine başvurabilir? Şimşek, yıldırım gibi olaylara karşı eminim çoğumuzun evinde paratoner yoktur. UPS zaten çoğumuz kullanmıyoruz. Keşke modemi kırmadan hakem heyetine gitseydiniz. Belki bir faydası olurdu. Şirketler, bankalar hepimizden zenginler fakat UPS kullanıyorlar biz ise güçlükle aldığımız sistemleri korumuyoruz.
Aslında 10 gün içinde elektrik dağıtım şirketini şikayet edersen zararını ödeme ihtimalleri var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı