Firmware parolası nasıl sıfırlanır?

fuat baki

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kurtarma moduna geçmek için command + R tuşuna basılı tutuyorum ve parola soruyor. Bu parolayı eski sahibi bilmiyor. Şu an nasıl kıracağız?

mac-firmware-lock-icon.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar commond ve R tuşuna basılı tutuyorum ve kurtarma moduna geçmek için parola soruyor bu parolayı eski sahıbı bilmiyor. Şu an nasıl kıracağız?

Eki Görüntüle 1279046
Bu genel olarak kırılamıyor. 2011 veya daha eski cihazlarda bir yöntem vardı diye biliyorum ancak nasıl yapıldığını tam hatırlamıyorum. Genel olarak bu hata geçilemiyor 2011 ve daha yeni modellerde. Eğer cihazın faturası varsa Apple’ın kendi servisine göndermeyi deneyin.

Arkadaşlar kurtarma moduna geçmek için command + R tuşuna basılı tutuyorum ve parola soruyor. Bu parolayı eski sahibi bilmiyor. Şu an nasıl kıracağız?

Eki Görüntüle 1279046
Faturası var ise Apple'a görütün. Öncesinde bilgisayarı kapatınız ve Güç tuşuyla beraber Command + Option + P + R tuşlarına basınız. Belki sıfırlama ile açılır ancak tavsiyem faturası var ise Apple'a götürünüz. Eğer faturası yoksa ve Vatan, MediaMarkt Türkiye ya da Teknosa gibi mağazalardan alınmış ise alan kişi bilgisayar ile beraber gidip faturayı alabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çözüm videosu budur arkadaşlar.
İşe yaradıysa çok sevindim ancak her zaman işe yaramayabiliyor. Geçen gün MacBook Pro 2011 Early modeli vardı elimde. Videoyu izlemiştim ancak sıfırlanmamıştı :)

Yeni konular

Geri
Yukarı