Çözüldü Fişi çekilen bilgisayarın bozuk görüntü vermesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

jdmdogukankrz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir işim vardı dışarı çıktım PC'yi açık bıraktım. Fanım biraz hızlı dönüyor ve demire değip ses çıkarıyordu. Annemler de korkmuş bir şey olmasın diye fişi çekmişler açıkken. Eve geldim düğmeye bastım BIOS yüklendi falan siyah ekranda kaldı. Reset attım her neyse bir şeyler yapıp açtım masaüstüne falan geldi NFS oynarken ekran birden 2 bölündü çizikler vs. olmaya başladı. Reset attım açtım geçti 5 dakika sonra yine aynıydı. BIOS'ta bir sorun oldu yeniden başlatılıyor falan çıkıyor anlamadım . Bunun bir çözümü var mıdır? Kaç kere söktüm her parçayı tek tek kontrol ettim bir şey falanda çarpmadı gözüme bir yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çizgiler dikey mi yatay mı? Dikeyse ekran kartında VRAM arızası var. Yataysa daha farklı arızalar var.
Cevapladıgın için teşekkürler öncelikle. Çizgiler dikey ekran 2'ye bölüyor. Masaüstüne geldigimde ekran normal oluyor video oyun vs ugraştıgımda. Ekranda dikey 2 bölünüyor çizgiler oluyor. Ekran fotorafı videoda gözmükmüyor ama çizikler vs.

Ekran kartını söküp dahili ekran kartı ile deneyebilir misiniz?
Anakartımda ONBOARD girişi malesef yok :/

Demire değip ses çıkarıyordu derken? Disk okuma sesinden sonra metale metal ile vururmuşçasına mı ses çıkıyor?
Egzoz fanını vidası yüzünden tam yerine oturtamadım. Demire deyip ses çıkarıyordu o yüzden çekmişler fişi. Şimdi o fanı da söktüm tabi biraz geç kaldık :D

Bir arkadaşımın Flashdan format attim. Ekran geldi. Her sey normal calisiyordu guncelleme yaparken siyah ekranda kaldi sonra acilmadi bir daha. Format attim yine acildi. Bu sefer aygit yoneticisinden goruntu balastiricisina baktim, onborda baslatmisti. Benim HD6850 gormedi. Anlamadigim ben harici ekran kartindan actim PC'yi sonra yine ekran gitti. Bir daha acilmadi hep siyah ekran da kaliyor. Arada bir sistem duzgun yuklenmedi deyip aciliyor. Win 10 devam et diyorum, kaliyor. Yine sorun gider diyorum hata veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu buldum birinden ekran kartini rica ettim. PC sorunsuz acildi. Sorun ekran kartindaymis. Sizce elektirip gidip gelmesinden neyi yanmis olabilir?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı