Fitness için supplement önerisi

Var hergün protein ihtiyaç ama şu devirde 1 kutu protein tozu fiyatına 5 kilo tavuk geliyor. O yüzden hiç gerek yok. Zengin muhabbeti bana göre o tür lüksler 😂
Yapıcak bir şey yok hocam sadece protein için uğraşmaya çok değer görmüyorum forma girip ortalam vücut yakalamak için yapıyorum o günlerde de az olsa proteinli beslenmeye çalışırım gelişim sürekli yaparsam her türlü olucak

Yapıcak bir şey yok hocam sadece protein için uğraşmaya çok değer görmüyorum forma girip ortalam vücut yakalamak için yapıyorum o günlerde de az olsa proteinli beslenmeye çalışırım gelişim sürekli yaparsam her türlü olucak
Hayır, spor yapmasan bile günlük vücudunun 0.8 ile 1 katı arası protein ihtiyacın var zaten. Sen almaya çalış.

Yapacak bir şey yok hocam sadece protein için uğraşmaya çok değer görmüyorum forma girip ortalam vücut yakalamak için yapıyorum o günlerde de az olsa proteinli beslenmeye çalışırım gelişim sürekli yaparsam her türlü olacak.

BCAA almayın. Yeni başlayan birisiniz. Günlük hayatınız gerçekten yorucuysa ve idmana enerjiniz kalmıyorsa Pre Workout alın. Aksi takdirde önermem. Eğer alacağım diyorsanız da marka olarak alabiliyorsanız Olimp R Weiler, eğer alamıyorsanız Grenade veya Trec Boogieman öneririm. İthal Pre Workout'lar her türlü yerlilerin üzerindedir. Diğer ürünler için her zaman öyle olmasa da prew de öyledir. Sıralama yapacak olursam.
1 R Weiler.
2 Grenade.
3 Boogieman.
4 TR'de içeriği yüksek olan bir Pre (Preforce veya Ocean normal Pre'sini önermem.)

Son düzenleyen: Moderatör:
BCAA almayın. Yeni başlayan birisiniz. Günlük hayatınız gerçekten yorucuysa ve idmana enerjiniz kalmıyorsa Pre Workout alın. Aksi takdirde önermem. Eğer alacağım diyorsanız da marka olarak alabiliyorsanız Olimp R Weiler, eğer alamıyorsanız Grenade veya Trec Boogieman öneririm. İthal Pre Workout'lar her türlü yerlilerin üzerindedir. Diğer ürünler için her zaman öyle olmasa da prew de öyledir. Sıralama yapacak olursam.
1 R Weiler.
2 Grenade.
3 Boogieman.
4 TR'de içeriği yüksek olan bir Pre (Preforce veya Ocean normal Pre'sini önermem.)

Hocam kalitelisini almak isterim içerik incelemeyi çok bilmiyorum hakim değilim ne kadar olmalı bahsettiğiniz markaların ürünleri linkleyebilir misiniz?

Bir de BCAA almayı düşünüyorum protein eksiği ve onarıma yararından dolayı ama bildiğiniz bir şey varsa BCAA ile ilgili neden almamam gerektiğini söyleyebilir misiniz?

Hocam kalitelisini almak isterim içerik incelemeyi çok bilmiyorum hakim değilim ne kadar olmalı bahsettiğiniz markaların ürünleri linkleyebilir misiniz?

Bir de BCAA almayı düşünüyorum protein eksiği ve onarıma yararından dolayı ama bildiğiniz bir şey varsa BCAA ile ilgili neden almamam gerektiğini söyleyebilir misiniz?
hocam örneğin bir araştırmaya göre,(24 gr protein verir tek eksiği aminoasit profilidir) bitkisel protein ve bcaa nın kaslara onarımı ve protein sentezi karşılaştırılıyor. Birde sadece whey proteinin kas onarımı ve protein sentezi karşılaştırılıyor. Whey proteinin tek başına bu ikisinden daha yüksek protein sentezine neden olduğu görülüyor.Attığım fotoğrafta araştırma linkide gözüküyor.Hani tek bir araştırma gibi gelebilir ancak yapılan 60 70 adam akıllı araştırma varsa 50 60 tanesi etkisiz der. Sen bcaaya günlük 5tl versen bile pek bir işe yaramayacak. Onun yerine eco whey alırım daha iyi.
Pre workout olarak dediğim gibi attığım sıralamadan baştan başlayarak paranızın yettiğini alın. Ben fp olması amacıyla boogiemanın tek kullanımlık olanını alırdım trendyoldan (heracles). 10 gr(paketin yarısı) denerdim etkisini görmek için. 10 gr yeterli gelirse boogieman tek kullanımlık olan ürününden alıp 10 gr olarak kullanırdım. Baktım 10 gr yeterli gelmiyor, o zaman r weiler alırım. Tabi para ayırmak istersem, ben kafein hapı ve maden suyu gömmeyi tercih ediyorum.

Dosya Ekleri

• 1697564687787.png
    1697564687787.png
    303,4 KB · Görüntüleme: 16

Geri
Yukarı