FiveM anlamsız takılma

İşletim sistemi
Windows 10

mstafa6

Centipat
FiveM sunucularında (hepsinde neredeyse) özellikle araba kullanırken aşırı takılma oluyor. 40-50 FPS arasında oynuyorum her zaman, arabadayken hız yapınca 40-50'lerden 10-20-30 FPS'ye saniyelik düşüp artıyor. Sıcaklık değerleri de normal BIOS, ekran kartı, chipset her şey güncel. ESET NOD32'yle de taradım PC'yi, virüs çıkmadı. Sonunda kafayı yiyeceğim herhalde, sistemim yettiği halde oynayamıyorum. Sistem: R5 2600, RX 570, 8 GB RAM, A320M anakart, 1 TB HDD (7200RPM). Sorun sizce neyden kaynaklanıyor? Ben hard disk veya RAM'dan şüpheleniyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, Sacma bir soru olucak ama, Oyun Cache dosyasini en son ne zaman temizledin? Belki cache dosyasindan dolayi olabilir, Ayrica oyun surekli crash vs yiyorsa buyuk ihtimal bu yuzdendir. Bu arada oyunu hangi ayarlarda oynuyorsun? Ve ayni problemler Gta V singleplayerda oluyormu?

cache dosyasını yeni temizledim oyunu düşük ayarlarda oynuyorum ortada da denedim yüksektede durum aynı singleplayer ve online sorunsuz oynuyorum ama onlinede ara sıra takılma oluyor nadirde olsa ama fivemde oynanacak gibi değil

Merhaba. Aynı sorunları ben yaşamaktayım. Sistemimin parçalarının %90 ı senle aynı. Görev yöneticisine baktığım sırada bellekde %70 kullanım vardı. Pc yi temizledim. Gereksiz uygulamaları kapattım ve bu yüzdelik dilim 50 ye düştü. Daha fivem e girip denemedim fakat işe yarayacağını düşünüyorum. 1 ay geçmeden 8gb ram daha alacağım ve sorunsuz bir şekilde oynayacağım. Bu arada buda aklında kalsın eğer imkanın varsa 8gb ram al.

Yeni konular

Geri
Yukarı