FiveM başlangıç tavsiyeleri

Emircan125

Decipat
Makaleler
1
İlk defa FiveM gireceğim ama me, do gibi komutlar falan var. Ooc falan biliyorum ama komutları tam bilmiyorum biraz tavsiye verebilir misiniz? Kötü RP yaparsam ban yer miyim mesela? Bunun gibi şeyler.

Me komutu eylemler içindir örneğin me/suyun kapağını yavaşça açar ve içer. Fakat do ise örnek verecek olursak do/yoldaki tabelayı fark eder. Biri eylem biri gördüğün veya duygularını temsil ettiğindir. FiveM de zaten ilk önce discord sunucularına girmen gerekir. Seni test ederler.

Ayrıca gerçek hayattan bağımsız saçma hareketler yapamazsın. Örneğin sana ateş açılırken zıplamak gibi. En önemlisi biri sana silah çekerse öncelik onundur. Sonradan sen çekersen gerçekçilik bozulur ve büyük ihtimalle banlanmaya kadar yol açabilir.

Me komutu eylemler içindir örneğin me/suyun kapağını yavaşça açar ve içer. Fakat do ise örnek verecek olursak do/yoldaki tabelayı fark eder. Biri eylem biri gördüğün veya duygularını temsil ettiğindir. FiveM de zaten ilk önce Discord sunucularına girmen gerekir. Seni test ederler.

Ayrıca gerçek hayattan bağımsız saçma hareketler yapamazsın. Örneğin sana ateş açılırken zıplamak gibi. En önemlisi biri sana silah çekerse öncelik onundur. Sonradan sen çekersen gerçekçilik bozulur ve büyük ihtimalle banlanmaya kadar yol açabilir.

Peki insanlar daha çok nerede toplanır ne yapar olaylar doğaçlamamı gelişiyor? Tuş atamaları falan nasıl öğrenebilirim bir sürü atama var bildiğim kadarıyla.

İlk defa FiveM gireceğim ama me, do gibi komutlar falan var. Ooc falan biliyorum ama komutları tam bilmiyorum biraz tavsiye verebilir misiniz? Kötü RP yaparsam ban yer miyim mesela? Bunun gibi şeyler.

İlk tavsiyem nonwl bir sunucuya gir hatalıda olsa rol yap illaki çözeceksin. YouTube'dan birkaç ünlü sunuculara bakarak nasıl rol yaptıklarını anla. Sunucu kurallarını oku illaki onlarda sana birkaç bilgi katacaktır. Trolleri takma şu sıralar çok fazla troll var hiçbirini takma.

Peki insanlar daha çok nerede toplanır ne yapar olaylar doğaçlamamı gelişiyor? Tuş atamaları falan nasıl öğrenebilirim bir sürü atama var bildiğim kadarıyla.
İnsanların toplanma bölgeleri sunucudan sunucuya değişir. Genelde oteller olur. Olaylar doğaçlama gelişiyor. Açılan çeteler oluyor. Bunları discorddan öğrenebilirsin. Tuş atamalarınıda discorddan öğrenebilirsin.

Geri
Yukarı