FiveM GPU %0 kullanması

İşletim sistemi
Windows 10

AyEmChee

Centipat
Daha fazla  
RAM
Kingston 8GB, 1333 MHz
Ekran kartı
AMD Radeon HD 6570
Anakart
H61M-P21 (MS-7680) 3.0
İşlemci
Intel Core i7 2700k 3.50Ghz
Yaklaşık 2 gün önce hiçbir sorun yaşamıyorken, şu 2 gündür FiveM içerisinde, görev yöneticisinde GPU kullanımım ne yaparsam yapayım %0 kullanılıyor olarak gözükmekte, FiveM'e her giriş yaptığımda harita yüklenmiyor ve her adımımda FPS düşüşü yaşamaktayım.

Denediğim bazı yollar;
* Ekran kartını DDU ile kaldırıp tekrar yükledim.
* Bütün Windows güncellemelerini yaptım.
* FiveM ve GTA V'i silip yükledim.
* RAM slotların yerini değiştirip, ekran kartını tak çıkar yaptım (Kasanın içerisinden)

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    54,8 KB · Görüntüleme: 38
Oyun çalışan sistemde %0 GPU kullanımı teknik olarak imkansız. Sadece FPS düşmesi mi yaşıyorsunuz yoksa aldığınız FPS iki gün önceye kıyasla hepten mi azaldı?

Benim aklıma gelen oyunun harici değil de dahili grafik ile çalışıyor olması. 2 gün önce güncelleme vs. olduysa belki ayarları değişmiştir. Şunu FiveM ve gerekirse GTA 5 için yapmayı deneyin:

Ayrıca kullanım değerlerine Afterburner'dan bakın:

Sadece FiveM'de mi oluyor?

Herhangi bir oyunu açtığımdada Görev Yöneticisi'nden GPU kullanımı %0 olarak kalıyor.

Oyun çalışan sistemde %0 GPU kullanımı teknik olarak imkansız. Sadece FPS düşmesi mi yaşıyorsunuz yoksa aldığınız FPS iki gün önceye kıyasla hepten mi azaldı?

Benim aklıma gelen oyunun harici değil de dahili grafik ile çalışıyor olması. 2 gün önce güncelleme vs. olduysa belki ayarları değişmiştir. Şunu FiveM ve gerekirse GTA 5 için yapmayı deneyin:

Ayrıca kullanım değerlerine Afterburner'dan bakın:

FPS iki gün önceye kıyasla hepten azaldı. Ben Afterburner'dan oyunlara giriş yaptığımda GPU kullanımı %60 %70 bazen %85 90 bile oluyor ama önceki FPS'ime kıyasla gerçekten kötü ve ben bu hale gelecek ek bir şey yapmadım.

Hikayesini oynuyorum aynı sorun bende de var sadece ayarları yükseltiğim zaman sorun düzeliyor.

Onuda denedim fakat oyunda yürüyemiyorum bile FiveM'de yandaki arkadaşım her sürdüğünde veyahut Mouse'ı çevirdiğimde FPS 45 50'den 7'ye düşüyor.

Geri
Yukarı