FiveM memory management mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

BurakYdzl

Femtopat
Ben 5-6 gün önce bir sistem topladım. Sistemin genel özellikleri:

AMD Ryzen 3 3600
Corsair 2x8GB RAM
GTX 1660 ekran kartı vs

Yani oynamak istediğim oyun olan FiveM için gayet yeterli bir sistem. Fakat her şey yolunda GTA V ve FiveM kurulumunu yapmış oyunun zevkini çıkarıyorken bir anda beklenmeyen bir şekilde mavi ekran hatası "Memory-management" isimli hatalı aldım ve bilgisayar kendini yeniden başlattı. Neyse dedim belki olur düzelmiştir falan tekrar girdim denedim bayağı 30-45 dakika arasında kesinlikle tekrar aynı mavi ekran hatasını verip sistem yeniden başlatılıyor.

Bilgisayarı topladığım yere götürdüm, RAM'leri değiştirip SSD'yi değiştirip, ekran kartı Driverını güncellemeyi denedik ama hata aynen devam etti. Şu anda aldığım yer oyun ile alakalı olabileceğini söylüyor. GTA V'de Single'de böyle bir hata almıyorum. Ayrıca bu hata ilk geldiği zaman bilgisayar ne durumdaysa o hale döndürüyor kendi kendini. Yani bir şey siliyorsam ya da bir şeyler ekliyorsam onlar hiç olmamış yapılmamış gibi tekrar ilk mavi ekran aldığım güne dönüyor bilgisayar sürekli. Lütfen yardım edin. Gerçekten bu konu hakkında ne yapacağımı hiç bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Ayrıca:

Ben 5-6 gün önce bir sistem topladım. Sistemin genel özellikleri:

AMD Ryzen 3 3600.
Corsair 2x8GB RAM.
GTX 1660 ekran kartı vs.

Yani oynamak istediğim oyun olan FiveM için gayet yeterli bir sistem. Fakat her şey yolunda GTA V ve FiveM kurulumunu yapmış oyunun zevkini çıkarıyorken bir anda beklenmeyen bir şekilde mavi ekran hatası "Memory-management" isimli hatalı aldım ve bilgisayar kendini yeniden başlattı. Neyse dedim belki olur düzelmiştir falan tekrar girdim denedim bayağı 30-45 dakika arasında kesinlikle tekrar aynı mavi ekran hatasını verip sistem yeniden başlatılıyor.

Bilgisayarı topladığım yere götürdüm, RAM'leri değiştirip SSD'yi değiştirip, ekran kartı Driver'ını güncellemeyi denedik ama hata aynen devam etti. Şu anda aldığım yer oyun ile alakalı olabileceğini söylüyor. GTA V'de Single'de böyle bir hata almıyorum. Ayrıca bu hata ilk geldiği zaman bilgisayar ne durumdaysa o hale döndürüyor kendi kendini. Yani bir şey siliyorsam ya da bir şeyler ekliyorsam onlar hiç olmamış yapılmamış gibi tekrar ilk mavi ekran aldığım güne dönüyor bilgisayar sürekli. Lütfen yardım edin. Gerçekten bu konu hakkında ne yapacağımı hiç bilmiyorum.

Minidump dosyalarınızı paylaşın Minidump Dosyalarını Paylaşın - Technopat Sosyal sorun büyük ihtimalle RAM'de Memory management RAM'e işaret ediyor ama genede minidump dosyalarınızı paylaşın belleklerinizi test edin. Memtest86 USB'den Çalışan RAM Test Programı - Technopat Sosyal

BIOS güncellemeyi deneyin.

BIOS'ta güncellendi hiçbir sıkıntı gözükmüyor. Normal GTA 5 aktif şekilde oynayabiliyorum story modu ama FiveM geçtikten sonra formattan sonra 3 4 saat aktif oynuyorum sonra Memory management geliyor sonra oyuna girip yarım saat 45 dakika oynuyorum tekrar Memory management hatası ve ondan sonra sanki PC'de dep freeze varmış ve mavi ekran ilk aldığı zamana ayarlanmış gibi hiçbir şekilde yapılan işlemler kalmıyor yerinde.

Geri
Yukarı