FiveM oynarken donup WattMan hatası veriyor

Sıradanbiri3498

Hectopat
FiveM oynarken anlık olarak bilgisayar donuyor. İmleç dahil hiçbir şeyi kontrol edemiyorum. Daha sonra AMD WattMan hatası veriyor. Bu hata bilgisayardaki bütün bileşenler ile ilgili olabileceği hakkında bir bilgi edindim. Fakat hangi bileşen ile nasıl bir sorun çıktığını tek tek kontrol edebilecek kadar donanımsal bilgiye sahip değilim. Konuyla ilgili bilgisi olanlar paylaşabilirlerse sevinirim.

Dosya Ekleri

• Fivem hata.png
    Fivem hata.png
    12,9 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınızın modeli nedir hocam ve overclock yaptınız mı karta.
MSI RX570 4GB modeli.
Oyun bozuk dosya kaynaklı çöküyor olabilir, ilk etapta diğer oyunlarda da dene. Eğer diğer oyunlarda sorun olmuyorsa işe bu oyunun dosyalarını yenilemekle (böyle bir imkan varsa) başlayabilirsin.
Hocam oyunu komple kaldırdım, herhangi bir dosyası kalmayana kadar. Fakat tekrar yüklediğimde yine aynı sorunla karşılaştım. Oynadığım server ile alakalı olabilir diye birkaç kez değiştirdim. Hepsinde aynı sorun çıktı.
AMD ekran kartindan dolayi. Bir nevi kronik sorun.
Doğru söylüyorsun, en azından birkaç fps'ten vazgeçip sorunu çözebilsem yeterli benim için.

@Sıradanbiri3498 hızlı bir Memtest86 yap da onu aradan çıkaralım. Bu test normalde çok uzun sürer lakin kafayı kırmış bir bellek varsa 10-20 dakikada da kendisini belli edecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Sıradanbiri3498 hızlı bir Memtest86 yap da onu aradan çıkaralım. Bu test normalde çok uzun sürer lakin kafayı kırmış bir bellek varsa 10-20 dakikada da kendisini belli edecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Daha önce bu testi yaptım, herhangi bir sorun çıkmamıştı.

@Sıradanbiri3498 Radeon Software'da bu bölüme şu şekilde girdin mi kartının stok frekansı ve voltajı karşına çıkar. Voltaj kısmındaki değeri 10 azaltıp değişiklikleri uygula deyip tekrar oyuna gir durumu takip et bakalım çökme artacak mı azalacak mı yoksa düzelecek mi.

Screenshot_1.jpg

Screenshot_2.jpg

@Sıradanbiri3498 Radeon Software'da bu bölüme şu şekilde girdin mi kartının stok frekansı ve voltajı karşına çıkar. Voltaj kısmındaki değeri 10 azaltıp değişiklikleri uygula deyip tekrar oyuna gir durumu takip et bakalım çökme artacak mı azalacak mı yoksa düzelecek mi.

Eki Görüntüle 1397104
Eki Görüntüle 1397105
Normalde maksimum voltaj 1150 değerindeydi. Hepsini 1140 değerine çektim görsellerde görüldüğü üzere. Bir süre deneyip dönüş sağlayacağım.

Dosya Ekleri

• Orjinal.png
    Orjinal.png
    115,9 KB · Görüntüleme: 16
  • Düşük Voltaj.png
    Düşük Voltaj.png
    156,2 KB · Görüntüleme: 12

Geri
Yukarı