FiveM rol yapma sunucusu dosyaları güvenilir mi?

277726

Hectopat
Makaleler
4
VirusTotal, sonucundaki dosyayı FiveM rol yapma sunucusundan indirdim. Dosyanın launcher.exe'si temiz çıktı ama setup.exe ve yüklenilmiş dosyalarda sonuçlarda virüs bulan av( antiy-avl ), ikisinde de "Trojan/MSIL.Agentb" bulduğunu gösteriyor. Sizce bu dosya da virüs var mıdır? Uygulamayı 2-3 haftadır kullanıyorum. Bazen yükleme ekranında mcaafe Epic Games ve FiveM dosyalarını silip, bilgisayarı kasadan yeniden başlatmaya zorluyor. Dosyaların hepsini malwarebyte ve mcaafe ile taramama rağmen virüs bulmadı. Sizce dosya temiz ama mcaafe yanlış düşündüğü için mi yeniden başlatmamı istiyor? Özet olarak 3 kere yüklenirken mcaafe oyunu kapatıp dosyalarını siliyor ve fare ile hiçbir yere tıklayamıyorum.
Not: McAfee orijinaldir. Lütfen Kaspersky önermeyin! Süresi bitince değiştireceğim.

Son düzenleme:
Öncelikle McAfee'yi silin, güzel bir antivirüs değil. Onun yerine Kaspersky'ı tercih edin. Bahsettiğiniz dosyayı Kaspersky'a taratabilirsiniz. Onun sonucuna göre hareket edin.

Sanırım sistem bilgilerinizi topluyor, oyunun geliştirici ekibiyle konuşmanız daha iyi olacaktır.
Geliştirici ekipten birisiyle konuştum. Arkadaş "bizde kullanıyoruz neden trojan atalım?" dedi. Hemde McAfee kullanmamamı söyledi. Ben tabii ki orijinal olduğu için hala kullanmaya devam edeceğim. Hatta malwarebytes ile programlarını haftalık olarak kontrol ediyorum. Bence herhangi bir keylogger olsaydı işlemci ve ekran kartı dereceleri artardı veya McAfee ve Malwarebytes anlardı. Siz ne düşünüyorsunuz?

Geri
Yukarı